• Населення України через 40 років зменшитися на 10 млн

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    П'ятниця, 30 липня 2010 року
     Міжнародні експерти підтвердили, що чисельність населення України у найближчі 40 років скоротиться на 10 мільйонів осіб.

Першими на сполох забили українські демографи. Вже зараз українців менше, ніж 46 млн. І все тому, що українці мало народжують: минулого року на тисячу українців припало лише 11 малюків.

Скорочення європейців буде відбуватися на тлі неухильного зростання азіатського і африканського населення. Дані PRB показують, що швидше за все буде рости населення Африки

Міжнародні експерти підтвердили, що чисельність населення України у найближчі 40 років скоротиться на 10 мільйонів осіб. За даними нового звіту американської дослідницької організації Population Reference Bureau (PRB, "Довідкове бюро з народонаселення"), зараз нас 45,9 млн осіб, у 2025-му буде 41,9 млн, а у 2050-му очікується 35,3 млн.

Першими на сполох забили українські демографи. Вже зараз українців менше, ніж 46 млн. І все тому, що українці мало народжують: торік на тисячу українців припало лише 11 малюків - це дорівнює народжуваністі практично у всіх країнах Східної Європи (в цьому регіоні тільки у росіян і білорусів на одне немовля народжується більше), а також у Люксембурзі, Бельгії, Іспанії та Греції.

Тим не менш, за даними МОЗ України, у порівнянні з 2008 роком, тут народжуваність зросла на 1,5%, але цього вочевидь недостатньо.

Менше за українців народжують у Сербії, Австрії, Португалії та Японії (9 дітей на 1000 людей), Німеччині та Тайвані (8), Монако (7). Князівство Альберта II є світовим рекордсменом за рівнем народжуваності (найнижчим), він тут дорівнює рівню смертності. Що стосується смертності в Україні, то в минулому році було 15 померлих на тисячу українців, що є найвищим показником в цій категорії в усій Європі.

Взагалі Європа, на думку дослідників, протягом найближчих десятиліть стане першим в історії регіоном, де чисельність населення буде знижуватися внаслідок низької народжуваності. Зараз у світі налічується близько 738 млн європейців, до 2050 року залишиться 702 млн.

Зменшення кількості європейців буде відбуватися на тлі неухильного зростання азійського і африканського населення. Дані PRB показують, що найшвидше зростатиме населення Африки. Хоча рівень смертності тут високий (у деяких країнах - до 20 померлих на 1000 жителів), до 2050 року воно має щонайменше подвоїтися і досягти 2,1 млрд осіб. В Азії вже зараз проживає вдвічі більше народу - 4,2 млрд людей, а до 2050 року має додатися ще близько 1,3 млрд.

До того часу населення Землі сягне 9,5 млрд людей. Раніше прогнозували, що до середини століття буде 12 млрд людей. До речі, 7-мільярдну людину варто очікувати за 36 хвилин по півночі за Гринвічем 18 жовтня 2012 року.

Наразі населення Землі досягло 6,89 млрд людей . До речі, за прогнозами, населення Індії до 2050 року перевищить населення Китаю майже на 200 млн осіб.

 
Джерело: Ньюсру
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...