ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Пентагон: Китай відмовляється від переговорів із військовими США на всіх рівнях (ВІДЕО)

Велика Епоха
Помічник міністра оборони з питань безпеки в Індо-Тихоокеанському регіоні Елі Ратнер виступає під час слухань у комітеті з міжнародних відносин Сенату, Вашингтон, 8 грудня 2021 року. (Anna Moneymaker/Getty Images)

Комуністичний режим Китаю відмовляється від спілкування з американськими військовими на всіх рівнях, за словами представника Пентагону.

Китайська комуністична партія (КПК), яка править Китаєм як однопартійна держава, відхилила численні прохання про зустріч із міністром оборони США Ллойдом Остіном, кількома регіональними командувачами та цивільними співробітниками Міністерства оборони, заявив 25 травня помічник міністра оборони з питань індо-тихоокеанської безпеки Елі Ратнер.

КПК присікає зусилля з підтримання відкритих ліній зв'язку кілька років, востаннє відмовившись навіть підтвердити прохання Остіна про зустріч із китайським колегою на майбутньому щорічному міжнародному саміті з безпеки в Сінгапурі.

"На це прохання так чи інакше не було отримано відповіді", — сказав Ратнер.

"Відверто кажучи, наразі м'яч перебуває в їхніх руках".

Комунікація важлива для запобігання війни на Тайвані

Ратнер сказав, що підтримання відкритих ліній зв'язку між військовими представниками двох країн, чиї збройні сили часто вступають у напружені сутички в Індо-Тихоокеанському регіоні, має першорядне значення для забезпечення миру та стабільності.

За його словами, керівництво КПК не повинно чекати настання "великої кризи", щоб почати діалог зі Сполученими Штатами.

Ратнер наголосив, що режим подвоює свою агресивну програму військової модернізації та дедалі частіше переходить кордони у спробах залякати демократичний Тайвань.

Щоб запобігти катастрофічному непорозумінню й, можливо, війні, режиму необхідно сісти за стіл переговорів, сказав Ратнер.

"Створення та підтримання відкритих ліній зв'язку з [Китаєм] є важливою частиною підтримання миру та стабільності в Тайванській протоці".

США і союзники посилюють координацію дій щодо Китаю

Ратнер сказав, що Сполучені Штати роблять усе можливе, щоб зменшити загрозу, яка виходить від КПК.

За його словами, Сполучені Штати працюють зі своїми союзниками та партнерами в усьому регіоні й досягли "історичного моменту стратегічного узгодження" з питання про Китай.

Заступник міністра оборони Сіддхарт Мохандас, який також виступив на заході, сказав, що підвищення оперативної сумісності американських сил із силами таких союзників, як Японія та Австралія, допоможе втримати Китай від розв'язання агресивної війни проти Тайваню, навіть якщо режим і далі вперто чинитиме опір закликам до переговорів.