ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

КНДР попередила про серйозну небезпеку через угоду США та Південної Кореї (ВІДЕО)

Велика Епоха
Кім Йо Чжон, впливова сестра північнокорейського комуністичного диктатора Кім Чен Ина (Youtube/скриншот)

Впливова сестра північнокорейського лідера Кім Чен Ина попередила, що нещодавня угода між США і Південною Кореєю призведе до "більшої небезпеки".

Кім Йо Чжон заявила, що ядерне стримування Північної Кореї "має бути доведене до досконалості".

Ця заява пролунала після того, як США погодилися розмістити в Південній Кореї підводні човни з ядерною зброєю і залучити Сеул до свого ядерного планування з метою протидії ядерній загрозі з боку Півночі.

Натомість Південна Корея погодилася не розробляти власну ядерну зброю.

Угода, відома як Вашингтонська декларація, була оголошена цього тижня під час переговорів президента Джо Байдена з його південнокорейським колегою Юном Сук-Йолом у столиці США.

"Чим рішучіше наші вороги налаштовані на проведення навчань ядерної війни і чим більше ядерних засобів вони розгортають поблизу Корейського півострова, тим сильнішим буде наше право на самооборону, прямо пропорційно до них", — заявила північнокорейський лідер, посилаючись на угоду.

Вона попередила, що цей крок "призведе лише до того, що мир і безпека Північно-Східної Азії і всього світу опиняться під ще більшою загрозою".

Кім Йо Чжон займає керівну посаду в Центральному комітеті Трудової партії Кореї і, як кажуть, має вплив на свого брата.

Президент Байден привітав угоду, заявивши, що вона зміцнить співпрацю союзників для стримування нападу Північної Кореї, в той час, як його південнокорейський колега сказав, що угода знаменує собою "безпрецедентне" зобов'язання США стримувати напади і захищати союзників шляхом застосування ядерної зброї.

Китай застеріг від "навмисного нагнітання напруженості, провокування конфронтації та ескалації загроз".

В рамках угоди США зроблять свої оборонні зобов'язання більш помітними, відправивши до Південної Кореї вперше за 40 років підводний човен з ядерним озброєнням, а також інші засоби, включаючи бомбардувальники, здатні нести ядерну зброю.

Обидві сторони також створять ядерну консультативну групу для обговорення питань планування.

Політики в Сеулі вже давно наполягають на тому, щоб Вашингтон більше залучав їх до планування того, як і коли використовувати ядерну зброю проти Північної Кореї.

Занепокоєння ядерною загрозою з боку Північної Кореї зростає з обох сторін. Пхеньян розробляє тактичну ядерну зброю, яка може бути націлена на Південну Корею, і вдосконалює свою зброю великої дальності, яка може досягти материкової частини США.

Згідно з договором, США вже мають зобов'язання захищати Південну Корею і раніше обіцяли застосувати ядерну зброю в разі необхідності. Але дехто в Південній Кореї почав ставити під сумнів це зобов'язання і закликає країну продовжувати власну ядерну програму.