Понеділок, Жов 18, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Учені пояснили, чому подружні пари схожі один на одного

Субота, 24 жовтня 2020 року

Широко поширене уявлення про те, що з роками люди, які перебувають у тривалих стосунках, стають схожими один на одного.

Така ідея виникла під час психологічного дослідження, опублікованого ще в 1987 році. Науковий експеримент показав, що подружні пари, які прожили разом 25 років, починають виглядати схоже, тому що вони, як правило, «знаходяться в одних і тих же умовах, займаються одними й тими ж видами діяльності, їдять одну і ту ж їжу та імітують вираження емоцій один одного», а все це може впливати на риси обличчя.

Таке уявлення міцно вкоренилося як в психологічній літературі, так і в повсякденній культурі. Однак нове дослідження Стенфордського університету спростовує це твердження.

Команда зібрала з інтернету фотографії 517 подружніх пар, порівнявши їхні обличчя незабаром після весілля з фотографіями, зробленими 20-69 років потому.

Учені не тільки збільшили вибірку, але й оновили метод дослідження. Для масштабного експерименту вони залучили добровольців для оцінки, а також використовували алгоритм розпізнавання облич VGGFace2.

У результаті дослідження, опублікованого в Scientific Reports, фахівці не знайшли доказів того, що подружжя поступово стають схожими один на одного.

Однак вони з'ясували, що люди справді вибирають постійних партнерів, які виглядають схожими на них самих.

«Відповідно до попередніх досліджень ми знайшли докази гомогамії*, через яку подружжя має подібні обличчя», — пишуть автори.

__________

* Гомогамія — термін, що має на увазі тенденцію вибирати шлюбного партнера, схожого на себе самого.

Джерело:The Epoch Times

Comments   

загрузка...