• Найдивніші будинки світу

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 25 червня 2012 року
Пропонуємо до вашої уваги огляд найбільш дивних архітектурних творінь, які в черговий раз підтверджують, що фантазія людини воістину безмежна.

Як одна з найдивніших будівель світу, торговий центр Selfridges в Бірмінгемі (Англія) являє собою хвилясту конструкцію, декоровану 15 тисячами виблискуючих кручених алюмінієвих дисків. Проект будівлі був розроблений фірмою FutureSystems, заснованою чеським архітектором Яном Каплицьким і Девідом Ніксоном. Авангардні проекти Каплицького дивували замовників своєю оригінальністю і вільною грою з формою. Кілька споруд, побудованих за проектами Каплицького, були відзначені міжнародними нагородами — у тому числі будинок торгового центру Selfridges в Бірмінгемі. У 2010 році цей магазин назвали кращим універмагом у світі.

Oriental Pearl TV Tower в Шанхаї (Китай) називають перлиною Сходу. Ця дивна будівля є пам’яткою Шанхая, його сучасним пам’ятником. Будівництво Oriental Pearl TV Tower було завершено в 1994 році. Висота вежі становить 468 метрів. Башта складається з 15 сфер різних розмірів, розташованих на різних рівнях, втілюючи в собі основну ідею — великі і маленькі «перлини».

Увечері, підсвічена безліччю вогнів, вежа стає улюбленим видовищем шанхайців і гостей міста. Всередині телевежі розташовані оглядові майданчики зі скляною підлогою, холи, ресторани і магазини.

The Atomium в Брюсселі (Бельгія) — ще одна з найдивніших будівель світу — спроектована інженером Андре Вотеркейном. Будівля являє собою точну збільшену копію молекули заліза і символізує мирне використання атомної енергії в наукових цілях. Для відвідувачів відкриті 5 з 9 сфер цієї споруди, тому кожен бажаючий може побувати всередині «молекули».

Центр здоров’я мозку імені Лу Руво в Лас-Вегасі — наступна в списку найдивніших будівель світу — офіційно відкрили в 2010 році.

Проект будівлі був розроблений відомим архітектором Френком Гері. Так, як і засновник клініки Ларрі Руво, Френк втратив близьку людину через хворобу мозку. Професійний критик і визнаний авторитет в галузі архітектури Крістофер Хоторн оцінив цей проект як найбільш видатний в списку робіт Френка Гері.

Загальна вартість комплексу становила 100 мільйонів доларів. Будівля складається з двох крил, з’єднаних відкритим двориком. У північній частині будівлі розташована лікарня і дослідницький центр, в південній — Центр життєвої активності. Клініка являє собою чотириповерхову будівлю, де розташовані медичні кабінети, лабораторії та кімнати пацієнтів.

Готель «Ryugyong Hotel» в Північній Кореї, який планується добудувати до 2012 року, критики вже назвали найбільш невдалою архітектурною спорудою. Незважаючи на це, очікується, що «Ryugyong Hotel» стане однією з головних визначних пам’яток Пхеньяну і найвищим готелем у світі.

Будівництво готелю, який увійшов до списку найбільших хмарочосів планети, перебуває на стадії будівництва ось уже 24 роки. На самому початку будівництва, в 1987 році, готель назвали на честь старої назви Пхеньяну «Рюген», що в перекладі означає «вербова столиця». У 1993 році внаслідок припинення фінансування проекту будівельні роботи припинилися. За проектом, висота 105-поверхового готелю повинна становити 330 м, загальна площа — 360 000 кв м, в ньому повинні розміщуватися 3000 кімнат і 7 ресторанів.

Будівля має форму піраміди і складається з трьох «крил», що звужуються до верхівки. Верхня частина споруди — 6 нерухомих і 8 обертових поверхів, на яких, згідно з проектом, повинні розміщуватися декілька ресторанів.Підписатися:

Коментарі