• «Вконтакті» перетвориться на блог-платформу

  • Карина Сафедінова | Велика Епоха
    Понеділок, 7 листопада 2011 року

Популярна соціальна мережа «Вконтакті» має намір стати блог-платформою, а також змінити свій дизайн до невпізнання протягом року.

Розробники найбільшої в Росії соціальної мережі «Вконтакті» обіцяють надати користувачам можливість створення великих текстів, що, в свою чергу, дозволить сайту стати повноцінною блог-платформою. Також заплановано низку інших змін, з яких на даний момент втілено лише 10%, повідомляє газета РБК daily з посиланням на Влада Циплухіна, прес-секретаря «Вконтакті».

Необхідність змін він пояснив тим, що раніше писати нотатки в соцмережі було незручно, тому що сервіс був адаптований для мікроблогів.

До початку трансформації на сайті вже з'явилася нова функція — можливість прикріпити до запису користувача нотатки великого обсягу з можливістю їхнього редагування.

Також пан Циплухін повідомив про намір співпрацювати з відомими блогерами на безоплатній основі. На їхні сторінки в соцмережі можна буде підписатися через блок рекомендацій «Можливі друзі». Таким чином, «Вконтакті» збирається скласти конкуренцію «Живому журналу» (LiveJournal) — сервісу для ведення щоденників та блогів.

Між тим, популярні блогери вважають, що молода аудиторія соцмережі не буде читати їхні тексти. Такої ж думки дотримується і глава LiveJournal Russia Світлана Іваннікова.

«Ми, як і багато сервісів, боремося за час користувачів, однак об'єктивно конкурентів у Живого журналу немає, ми не помічаємо відтоку аудиторії ні до сайту «Вконтакті», ні куди-небудь іще», — повідомила вона, додаючи, що сервіси «Вконтакті» і «Живий журнал» займають різні ніші.

«Соціальна мережа створена для поширення контенту та обмежена кількістю друзів і приватних даних сторінки. У свою чергу, блог-платформа дозволяє писати об'ємні тексти і дійсно привертати увагу аудиторії, не обмеженої списком друзів», — пояснила Іваннікова.

Одночасно з прийняттям нововведень розробники соцмережі закрили неактуальні сервіси — питання, оголошення, думки. Пан Циплухін пояснив це тим, що такі сервіси не потрібні, тому що основна функція сайту — спілкування.

Крім того, найпопулярніші сервіси «Вконтакті» і «Живий журнал» співпрацюють між собою з весни нинішнього року, що дозволяє пересилати нотатки з соціальної мережі в свій блог, а в акаунт «Живого журналу» входити, використовуючи обліковий запис «Вконтакті».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...