• Shen Yun Performing Arts: традиційні китайські інструменти

  • Понеділок, 14 березня 2011 року

Якщо ви можете уявити собі світ повний благородства, місце, де спілкуються небесні феї, тоді вас захопить піпа (китайська лютня). Це інструмент небожителів, що передає людям красу і чистоту раю. За традиційними віруваннями культури, «натхненної богами», вона була дарована Китаю небесними жителями. Вважається, що писемність, медицина, сільське господарство, шовк, музичні інструменти - все це було принесено і передано божествами.


Цей божественний інструмент піпа

Сама структура піпи - це зв'язок землі і неба, що здатний підняти людину на вищі рівні. У книзі «Фенсу Тон» часів східної династії Хань йдеться, що «піпа має довжину 12,70 м і представляє принципи неба, землі, людини і п'яти елементів». Чотири струни представляють чотири пори року.

Саме слово «піпа» складається з двох складів, які співвідносяться з давніми китайськими техніками скобления мотузок. «Пі» - робота правою рукою вперед, «па» - назад. Це слово вживається китайцями для опису різних технік виготовлення мотузок.

Єдина піпа в центрі оркестру Shen Yun Performing Arts - це міст, який з'єднує небесний світ із земним, а в традиційних танцях на сцені, - небо, землю і людину. Будьте дуже уважні, слухаючи піпу на наших виставах. Її чисті звуки нагадують про красу давніх феєричних царств.

Ці Сяочунь та її ерху

Ці Сяочунь підкорила своєю грою глядачів від Нью-Йорку, Парижу, Токіо, Далласу, Стокгольму, Сіднею, які вслухалися в кожну ноту її ерху. Під час коротких пауз можна було почути звук падаючої шпильки. Один з найбільш популярних китайських інструментів ерху, здатний викликати високі почуття. Незважаючи на швидкий або повільний темп музики - ерху завжди видає меланхолійні звуки чарівної краси.Музика в Китаї, така ж давня, як і його 5000-річна цивілізація, не мала на меті розвеселити публіку, вона була покликана очищати думки. За народним віруванням, звук також може очищати простір. У такій культурі народився ерху з його двома струнами. Зараз, через 4000 років, це самий популярний і пізнаваний інструмент. Ці Сяочунь з оркестру Shen Yun грає на ньому соло в супроводі рояля.

Ще в дитинстві, на півдні Китаю, батько навчив її грати на цьому інструменті. Вона розповідає: «Коли мені було шість років, батько навчив мене грати на ерху, і ми грали з ним щодня. Наша квартира була дуже маленька і щоб не турбувати сусідів, батько вів мене в сусідній парк.На початку свого навчання вона зіткнулася з труднощами. За будь-якої погоди вони репетирували на вулиці. Довгий час вона вважала, що батько був до неї надмірно вимогливий, але пізніше зрозуміла його любов до музики і ту пристрасть, що живила цю любов.

Вона розповідає: «Під час репетицій ми часто були оточені натовпом людей, які годинами слухали музику, відбиваючи такт руками і ногами. Тепер я розумію, чому батько хотів зробити з мене артистку і доклав до цього стільки зусиль, він хотів, щоб я успадкувала серце і душу китайського мистецтва і створювала за допомогою музики світ, повний надії, радості та внутрішньої сили. Яким чудовим був батько!».

Хоча ерху часто називають 2-х струнною скрипкою, вона тримається вертикально, а не горизонтально, на стегні музиканта, що сидить. Інструмент зроблений з твердих сортів чорного або рожевого дерева. Всередині знаходиться маленький ящик-резонатор, вкритий зміїною шкірою (зазвичай пітона), кінець інструменту довгий і зігнутий. Дві металеві струни замінили традиційні шовкові мотузки. Смичок з бамбуку і білого кінського волосу постійно знаходиться між двома струнами. Ерху таїть в собі такі якості, які ускладнюють володіння інструментом. Щоб знайти до нього ключ, немає ніяких певних способів. Звук утворюється, коли смичок, вкритий гумою для збільшення тертя, проходить між струнами, що призводить до вібрації зміїної шкіри. Щоб видавати звук, задіяні обидва кінця смичка. Обидві струни розташовані поруч, тому створюється враження, що грають на одній.Ці каже, що стародавня китайська культура несла гармонію між небом і землею, повагу до життя і цінності природи, які відображаються у виставах Shen Yun. Вона вважає свою роботу віддякою своєму батькові і тим китайцям, які розділяли пристрасть до музики: «Я зараз перебуваю на сцені, завдяки моєму батькові. Він був відданий своєму покликанню, і вважав своєю місією зберегти красу і традиції китайської культури для майбутніх поколінь.

Джерело: Велика Епоха (The Epoch Times), Росія

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...