• Мікеланджело — майстер Відродження

  • Ганна Аллен | Велика Епоха
    Неділя, 22 квітня 2012 року
Один із найбільших майстрів Відродження — скульптор, живописець і архітектор Мікеланджело. Він народився в Італії 6 березня 1475 р. Коли він був зовсім маленьким, його мама захворіла, тому за малюком доглядала родина каменярів. Пізніше Мікеланджело говорив, що навчився створювати кам'яні скульптури саме завдяки цим людям.

Мікеланджело Буонаротті портретДитинство Мікеланджело пройшло у Флоренції. У 13 років він став учнем художника, але найбільше любив займатися скульптурою. Крім того, художник робив розтини, щоб подивитися, як влаштовані м'язи людини. Ці знання допомогли йому висікати з каменя фігури, дуже схожі на живих людей.

У Мікеланджело був запальний характер. Одного разу  в бійці йому зламали ніс. Залишене на все  життя викривлення добре помітне на його автопортретах.

У 26 років Мікеланджело взявся за роботу знаменитої статуї Давида. Через три роки статуя була готова. У 1504 році на площі його рідного міста Флоренції була встановлена п'ятиметрова скульптура «Давида», зроблена ним як образ бійця за свободу. Сюжетом її стала біблійна оповідь про пастуха Давида, який врятував усю країну від поневолення в бою з могутнім Голіафом. Мікеланджело зобразив Давида тоді, коли, суворо насупивши брови, він підстерігає свого суперника. Його потужна оголена фігура нагадує хоробрих атлетів, яких так воліли зображувати грецькі архітектори. Але в «Давиді» є те, що було недоступне давнім митцям — велика і щира напруга. На відміну від стародавніх героїв, він не приховує своїх почуттів. Його обличчя у гніві.

Вас також може зацікавити стаття Видатні художники світу: великі італійці
 
У 1506 році Папа Римський попросив Мікеланджело розписати стелю Сікстинської капели в Римі. Розмір цієї величезної вигнутої стелі приблизно дорівнює тенісному корту, до того ж художникові доводилося працювати на будівельних спорудах 15 метрів заввишки. Весь цей час він працював, лежачи на спині, тримаючи пензля над головою. Розпис стелі зайняв цілих чотири роки.

На стелі Сікстинської капели можна знайти п'ять сивіл пензля Мікеланджело. Всього ж їх було десять. Великий майстер володів не тільки художнім, але й поетичним даром. Один його вірш говорить про те, наскільки болісним був розпис Сікстинської капели. Працюючи під стелею, він не роззувався місяцями, навіть спав у взутті! Від надмірного напруження і перевтоми його очі майже перестали бачити.

Під час розпису стін і стель Мікеланджело застосовував так звану техніку фреско — писав на сирій штукатурці. Штукатурка швидко вбирала в себе фарби. Щоб домогтися бажаних результатів, митцю доводилося працювати дуже поспішно.

Працював Мікеланджело без помічників.

Цікавий факт, що «Пієта» — єдина робота, підписана художником. Він випадково підслухав розмову про те, ніби цю скульптуру створив інший художник. Тієї ж ночі майстер прокрався до творіння і вигравіював на ньому своє ім'я.

Мікеланджело був ще й чудовим архітектором. Він завершив будівництво найбільшого у світі собору Святого Петра у Римі. Мікеланджело переробив початковий план собору. За його проектом було зведено прекрасний купол, рівного якому немає донині.

Одна з чудових робіт Мікеланджело — гробниця папи Юлія II. Її прикрашають красиві мармурові статуї. Одна з них — велична постать біблійного мудреця Мойсея і статуї двох полонених юнаків. Але й переможені юнаки у Мікеланджело так само сильні та прекрасні.

Мікеланджело Буонарроті у свої неперевершені роботи вносив мужність, красу і силу людини. Своїм мистецтвом, стверджуючи свободу і людську красу, він довів свою щиру любов до людей.

 
Мікеланджело Святе сімейство Мікеланджело Сивіла ДельфійськаМікеланджело Давід скульптура
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...