• Глядачі Shen Yun підтримують необхідність відстоювати права людини

  • Четвер, 27 січня 2011 року

16 січня трупа Shen Yun Performing Arts дала десяту, заключну виставу в театрі Девіда Коха в Лінкольн-центрі Нью-Йорку. Вистава відбулася при повному аншлагу, глядачі були в захваті від побаченого.

Основні теми, порушені в інтерв'ю багатьма глядачами, це переслідування Фалуньгун і необхідність захисту прав на свободу слова та віросповідання. Адвокат Джон Мессер прийшов подивитися виставу зі своєю дружиною Венді. Побачивши номери, що зображують репресії, розв'язані комуністичним режимом Китаю, він сказав: «Ми дізнаємося, що в світі все ще існує жорстокість. Але артисти зуміли представити цю тему художньо». Джон сказав, що американцям дуже пощастило, оскільки вони живуть у вільній країні, не побоюючись репресій. «Трупа Shen Yun, з одного боку, показує красу традицій стародавнього Китаю, а з іншого - демонструє несправедливість, що відбувається в сучасному Китаї, - сказав він. - Людям, для того щоб вони усвідомили, було дуже ясно і зрозуміло показано те, що переслідування все ще продовжуються в даний час».

Багато глядачів висловилися про те, що цінують свободу, надану людям у Сполучених Штатах. Хасан Ель Гарраха зазначив: «Ми, принаймні, маємо можливість подивитися цю чудову виставу в Нью-Йорку... На жаль, в Китаї це побачити неможливо, але я сподіваюся, що одного разу така можливість з'явиться і в Китаї, і люди зможуть вільно слідувати своїй вірі», - додав він, маючи на увазі сцени, в яких практикуючі Фалунь Дафа продовжують сміливо дотримуватись своїх духовних переконань, незважаючи на переслідування з боку китайського режиму.Дружина Хасана теж розуміє цю ситуацію сучасного китайського суспільства, виходячи з особистого досвіду. «Я буваю в Китаї, я розумію, через що їм доводиться проходити, відрадно бачити, що вони не здаються і продовжують захищати свою віру», - сказала Гарахі. Камаль Гош зазначив, що для трупи Shen Yun відсутність можливості давати вистави в Китаї є трагедією: «Люди повинні бути вільними. Свобода для людини має дуже важливе значення, якщо її свобода обмежена, то все краще, закладене в людині, не зможе проявитися. Для творчих людей - митців, артистів, вчених - свобода дуже важлива». Він сподівається, що настане день, коли китайці будуть мати можливість відродити свої втрачені традиції. «Відправте моє інтерв'ю до Китаю, перешліть його в Пекін, там повинні знати, що думають люди в світі», - сказав Камаль Гош.Мартa Флорес-Васкес особливо важливими вважає номери, в яких йдеться про захист прав людини в сучасному Китаї, включаючи номер про переслідування послідовників духовної практики Фалунь Дафа. Він називається «Наша історія». В ньому розповідається про вчительку, яка навчає своїх учнів не тільки мистецтву писання, але й життю. Одного разу вчителька написала на дошці китайські ієрогліфи «Істина» «Доброта» «Терпіння». Ці три слова, які були основою культури в класичному Китаї, займають тепер центральне місце в практиці Фалунь Дафа. Незабаром до її класу увірвалися поліцейські і забрали її. Учні, які підтримували її, в результаті, були винагороджені за свою сміливість.«Репресії повинні припинитися. Ця програма дає людям можливість дізнатися, що насправді відбувається в даний час в Китаї. В цій культурі так багато краси, вона не повинна страждати подібним чином», - сказала Флорес-Васкес.

Марта особисто знайома з проблемою прав людини. «Для мене це дуже чутлива тема, тому що моя подруга Джейн Дай в ході переслідувань втратила свого чоловіка», - сказала вона. В 2001 році чоловік Джейн Дай був забитий до смерті в Китаї лише через те, що він практикував Фалуньгун, його тіло пізніше кинули у полі.

Його дружина Дай і маленька дочка дізналися про його смерть через інформацію в Інтернеті. Флорес-Васкес була під великим враженням від того, як артисти Shen Yun змогли розкрити таку складну тему і висловити її мовою мистецтва. «Натхнення, яке артисти передають нам зі сцени, і те, як вони можуть трансформувати щось негативне на щось зовсім прекрасне - дійсно чудово і унікально», - додала вона.

Джерело: Велика Епоха (The Epoch Times), Росія

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...