• Танцювальний конкурс відроджує сутність давньої китайської культури

  • Середа, 29 вересня 2010 року
Півфінал четвертого Міжнародного конкурсу китайського класичного танцю, щорічно проводиться New Tang Dynasty Television (телебаченням «Нова Династія Тан»), завершився 11 вересня в Центрі виконавських мистецтв коледжу Purchase College SUNY, розташованого в районі Вестчестер (Нью-Йорк).


Конкурс проводиться з метою допомоги кваліфікованим виконавцям китайського класичного танцю з різних куточків світу, в ньому беруть участь десятки танцюристів із Сполучених Штатів, Канади, Франції, Австралії та Нової Зеландії, які приїхали поділитися своєю майстерністю.

«Учасники конкурсу цього року продемонстрували дуже хороший рівень майстерності. Цілком очевидно, що багато хто з них виступили в цьому році краще, ніж у минулому. Я дуже радий відзначити це. Члени журі прийняли до уваги й те, що конкурсанти самі були хореографами власних танців. Члени журі намагалися розібратися, наскільки точно виконавці відтворювали характери своїх героїв. Далі слід було визначити, чи освоїли учасники високий рівень акробатичної техніки і такі прийоми, як сальто та повороти», - розповів Чень Юн-Цзя, член журі четвертого Міжнародного конкурсу китайського класичного танцю, який щорічно проводить телебачення «Нова Династія Тан».

«В цьому році конкурсанти відрізняються дуже високим рівнем майстерності. В півфіналі було багато прекрасних номерів. У фіналі, я думаю, буде ще краще», - сказав член журі Мішель Жень.


Китайський класичний танець

П'ятитисячолітня культура Китаю є невичерпним джерелом натхнення для танцюристів.

Китайський класичний танець успадкований з найдавніших часів. Стародавня культура влилася в гени китайців, сформувавши «юнь», що проявляється в кожному русі людини.

У той же час культурні традиції створювали великий вплив на танцюристів. Це призвело до створення систематичного методу навчання китайському класичному танцю.

Танець має унікальні можливості, що дозволяють через рухи танцюристу висловити глибокі внутрішні почуття.


«Учасники конкурсу показали добре володіння технікою і це дуже важливо. Але ще більш дорогоцінне те, що вони можуть використовувати техніку для зображення своїх героїв», - сказав Жень.

Кожен танець на конкурсі представляв живу історію, в якій зображалися історичні діячі, герої, вчені, небесні істоти, а також демонстрував такі важливі традиційні цінності, як відданість, чесність, справедливість та синівський обов'язок, завдяки чому на сцені була представлена 5000-річна цивілізація Китаю.


Наприклад, дует братів Вїльяма та Ріка Лі представляв синів Цао Цао (155 - 200 р.р.), китайського полководця, автора творів по військову майстерность і поета, першого міністра династії Хань. Один із братів склав поему, щоб нагадати всім про те, що боротьба між братами або сестрами вважається ганебною справою в історії. «Я надихнувся цим сюжетом на уроці історії, коли ми вивчали історію Китаю. І я самостійно вивчав матеріали про це», - розповів Рік Лі.


Алісон Чень представила танець про дитинство Ін Тай, ключового персонажа з відомої китайської народної казки «Закохані метелики», відомої як китайська версія «Ромео та Джульєтта».

Юна Ін Тай жила в стародавньому Китаї в багатій родині, де дівчата виховувалися вдома. Вона переодягалася в чоловічий одяг, щоб відвідувати школу.


Було нелегко зрозуміти, як зобразити в танці Ін Тай. «Іноді мені здавалося, що я була Ін Тай. Я думала, що я була дівчинкою в стародавньому Китаї, де дівчаткам не можна було вийти з дому. Тому я одяглася як хлопчик, щоб можна було піти до школи і вчитися, - розповідає Чень. - Мені знадобилося багато часу, щоб звикнути до цього образу і зрозуміти, як правильно зобразити її».

Інша учасниця конкурсу Анджелія Ван, яка отримала перше місце в минулорічному конкурсі, представила танець «Світанок весни». Танець поставлений за однойменною поемою часів династії Тан, зображував юну дівчину, яка радісно прокидається з приходом весни, серед співу птахів і опадаючих пелюсток квітів.


Деякі учасники конкурсу використовували спеціальні костюми та реквізит, щоб представити свої танцювальні композиції, такі як одяг з довгими або короткими рукавами, віяла і традиційні музичні інструменти.

Переможці:

Жіноча категорія юніорів

Золото:

Міранда Чжоу-Галаті (Академія мистецтв Фейтянь);
Алісон Чень (Академія мистецтв Фейтянь);
Анжелія Ван (Академія мистецтв Фейтянь).

Срібло:

Фаустіна Цюач (Академія мистецтв Фейтянь).

Бронза:

Цінь Хуань (Академія мистецтв Фейтянь).

Нагороди за видатне виконання:

Селена Жень (Нью-Йорк, США);
Лінь Сяо-Хун (Академія мистецтв Фейтянь).

Чоловіча категорія юніорів

Золото:

Чад Чень (Академія мистецтв Фейтянь);
Чень Цзюнь-Чен (Академія мистецтв Фейтянь).

Срібло:

Вільям Лі (Академія мистецтв Фейтянь).

Бронза:

Рік Лі (Академія мистецтв Фейтянь);
Джастін Лао (Академія мистецтв Фейтянь).

Нагороди за видатне виконання:

Сем Пу (Академія мистецтв Фейтянь);
Алвін Сун (Академія мистецтв Фейтянь).

Жіноча доросла категорія

Золото:

Речел Бастік (Shen Yun Performing Arts);
Сінді Лю (Shen Yun Performing Arts).

Срібло:

Челсі Цай (Shen Yun Performing Arts);
Мадлен Лобджойс (Shen Yun Performing Arts).

Бронза:

Ганні Лі (Shen Yun Performing Arts);
Ненсі Ван (Shen Yun Performing Arts);
Чен Дао-Ен (Академія мистецтв Фейтянь);
Чень Цзя-Лін (Академія мистецтв Фейтянь).

Чоловіча доросла категорія

Золото:

Голден Лі (Shen Yun Performing Arts);
Тім Ву (Shen Yun Performing Arts);
Стівен Ван (Shen Yun Performing Arts).

Срібло:

Рокі Ляо (Академія мистецтв Фейтянь);
Джейсон Ши (Shen Yun Performing Arts);
Тоні Сюе (Академія мистецтв Фейтянь).

Бронза:

Лукас Лу (Академія Сань Цай (San Cai), Нью-Джерсі, США);
Джеррі Чжан (Shen Yun Performing Arts);
Джефф Сунь (Академія мистецтв Фейтянь).

Анжела Ван. Велика Епоха
Підписатися:

Коментарі