• Хореографія Мішель Жень відроджує красу традиційної культури

  • П'ятниця, 27 травня 2005 року

Витонченою і природною ходою балерини Мішель Жень увійшла до кімнати. На сцені ж її відданість балету виражається в легкості і плавності рухів. Її простота та грація зачаровують як у повсякденному житті, так і на сцені. Незважаючи на світову популярність, балет не був її першою пристрастю.

«У молодості я мріяла працювати в офісі», - сміється Мішель. І це незважаючи на те, що з шести років вона займалася художньою гімнастикою в Китаї, а з 12 років виступала на сцені. Таким чином, її мрії про роботу в офісі не здійснилися, до радості шанувальників її таланту в усьому світі. Зараз вона здійснює турне з Shen Yun Performing Arts - провідною світовою компанією китайського танцю і музики з Нью-Йорка.

Мішель Жень не уточнює свій вік, але це не має значення. В її активі великий список перемог. Вона отримувала медалі ще на чемпіонатах з художньої гімнастики в Китаї, на конкурсі бальних танців Таола Бей (Кубок персиків і слив) провінції Ляонін, а також на конкурсах національної культури. В 2007 р. вона отримала перший приз міжнародного конкурсу класичного китайського танцю, що проводився телекомпанією NTD (Нова Династія Тан).

Зараз вона прима-балерина і хореограф трупи Shen Yun. Мішель зізнається, що любить хореографію, любить дивитися танці, а також танцювати на сцені сама, що дозволяє їй мати безпосередній контакт з глядачами.

Один з номерів програми, в якому вона брала участь як хореограф, це танець з барабанами, де артисти танцюють з барабанами династії Тан. Мішель зізнається, що це важка сцена, з точки зору хореографії.

 

Розуміння справжньої китайської культури до неї приходило поступово. «За старих часів люди часто били в барабани, - говорить Мішель. - Барабани в китайській культурі охороняють від зла, тому ми їх часто використовуємо на сцені. Барабани і зараз можуть перемогти зло».

Увага Мішель до деталей давньої китайської культури робить вистави унікальними. Тут зустрічаються й елементи давньої духовної практики Фалунь Дафа (або Фалуньгун), прихильником якої є сама Мішель та її артисти. Тому природно, що принципи Фалунь Дафа - Істінa, Доброта і Терпіння відображені в танці. «Іноді бувають моменти під час танцю, коли здається, що наші серця б'ються в унісон. Такі моменти по-справжньому священні - це традиційна культура, чиста краса», - зізнається артистка.

Навіть після понад 500 виступів, в яких брала участь Мішель, вона стверджує, що в кожній виставі є щось особливе та унікальне. Це не дивно, беручи до уваги міркування, підготовку і пошуки перед шоу. Таку увагу до деталей вона приділяє й в повсякденному житті. Це також стосується і виконання вправ Фалунь Дафа, плавні рухи яких зустрічаються у виставі.

Щоб глибше зрозуміти суть цієї сцени, Мішель відвідала у в'язниці послідовницю Фалунь Дафа в Китаї (комуністичний режим у Китаї репресує послідовників духовної практики Фалуньгун).

«Вона мені сказала, що коли в серці зовсім немає страждань, то такий стан схожий на тиху радість, - згадує артистка бесіду з жінкою, імені якої вона не називає. - Те, що ми робимо, дуже зворушує публіку, це тому, що ми вкладаємо в нашу роботу серце, і глядачі це відчувають. Наша мета - донести до людей, що ці події реальні. Це відбувається в наш час».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...