• Фестиваль джазу 12-й раз відкривається в Москві

  • П'ятниця, 21 серпня 2009 року
Сьогодні в столиці Росії, незважаючи на похолодання, стартував Міжнародний дванадцятий фестиваль на відкритому повітрі «Джаз в саду Ермітаж». Цього року на одній сцені виступлять музиканти з США, Австрії, Польщі та, звичайно ж, Росії.

Цей огляд часто називають «маленьким Монтрьо в центрі Москви». Тобто, масштаб менший, але склад учасників не менш представницький. На цей раз у програмі заявлено 12 російських та закордонних колективів, відмічає телеканал «Культура».

Головним гостем першого дня фестивалю став американський саксофоніст Кертіс Джексон і ансамбль Phoenix Jazz Project, що вперше виступає в столиці в повному складі.

Крім того, цього року виступить Гері Смульян на баритон-саксофоні – це рідкісний інструмент. У нас в країні тільки одна людина вміє на ньому грати.

У суботу, як відмічає ряд інформагенцій, виступлять в основному колективи родом зі США, що складаються з російських музикантів. Фестиваль продовжиться виступами молодої талановитої співачки Ганни Бутурліної і квінтету Олексія Беккера, трубача Германа Лукьянова та ансамблю «Каданс» (Москва – Нью-Йорк).

Тріо австрійського музиканта Дікну Шнеєбергера познайомить публіку з так званим «циганським джазом». Спільну програму для першого вечора підготував американський джазист Алекс Сіпягін, який виступить разом з тріо піаніста Якова Окуня.

А останній день фестивалю відкриє джаз-оркестр ім. Олега Лундстрема, який представить програму «Бенні Гудмен та його час». Слідом буде цікавий сюрприз: новий проект «Каліпсо джаз прожект», в якому, крім російських музикантів, беруть участь знамениті кубинські перкусіоністи Франсіско Мела та Артуро Стейбл.

Після них виступить блискучий квартет Олега Кіреєва. Ну і, звичайно, поляки – без поляків який же джаз? Завершиться фестиваль виступом тріо польського саксофоніста Мачея Сікали, причому тріо буде без фортепіано.

За словами організаторів фестивалю, «традиційно вхід для пенсіонерів буде безкоштовним, а кожний день фестивалю буде завершуватись нічними джем-сесіями в клубі «Спілка композиторів».

Окрім 100-річчя Бенні Гудмена, учасники фестивалю відзначать також 75-річчя найстарішого в світі біг-бенда імені Олега Лундстрема та 115-річчя саду Ермітаж.

Джерело: Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...