• Духовне бачення фотографа

  • Вівторок, 14 вересня 2010 року

Винахід камери поставив під сумнів призначення живопису: навіщо писати реалістичну картину, якщо можна просто сфотографувати?

Віктор Бахтін, фотограф дикої природи, одного разу описав мені роботу, яку повинен виконати фотограф, щоб зняти гарний кадр. Світло має велике значення. Фотограф часто відвідує одне й те ж місце в очікуванні потрібного освітлення.

Завдяки комбінації техніки та знання предмету, фотограф здатний створити живу картину.

Бахтін використовував метафору зі скиданням з пагорба статуї: те, що залишається, - шедевр. Занадто багато відволікаючих і зайвих деталей заважає. Зі знанням справи фотограф знімає на камеру саму мить, коли все гармонійно і в кадрі немає нічого зайвого.

Роблячи фото дикої природи, фотографи скрупульозно вивчають об'єкти, які хочуть сфотографувати. У Йеллоустонському національному парку (Yellowstone National Park) фотографів часто можна бачити на дорогах. Одного разу хтось сказав, що у пагорба в полі рано вранці бачили вовків.

Світанок або сутінок - час доби, коли більшість ссавців виявляють активність. Вовки рідко активні в середині дня, і вони не показуються на очі людям.

Ведмеді не агресивні за своєю природою. Вони приходять і йдуть, часто видаючи менше шуму, ніж миша, але вони часто зображуються як люті та неприємні лісові мешканці. Одного разу рано вранці я йшов слідами ведмедиці та її дитинчати в нещодавно зрубаному лісі. Ведмедик старанно слідував поруч з нею, знайомлячись з життям лісу.

Один з перших майстрів фотографії Ансельм Адамс міг дати людям відчути незайманість дикої природи західних Скелястих гір за допомогою своїх фотографій.

Aдамс любив використовувати світлові контрасти. Він освоїв нові методи друку, що надало фотографам великі можливості. Його перша фотографія «Купол в Йосемітській долині» показала нові можливості фотографії в передачі «суворої та блискучою поезії реальності».

Для фотографа його діяльність - це не просто клацання кнопки. Для створення справжніх фотографій потрібно багато досвіду та терпіння.

Тім Джебхарт. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...