• Виставка «Істина-Доброта-Терпіння» в Парижі

  • Неділя, 28 листопада 2010 року

Побувавши в багатьох країнах і торкнувшись серця багатьох людей красою мистецтва і справжністю людських доль, представлених на полотнах, художня виставка «Істина-Доброта-Терпіння» відкриває свої двері з 19 жовтня по 11 грудня 2010 року в галереї «Жарден» у Парижі.

Виставка «Істина-Доброта-Терпіння» являє собою єдиний, цілісний твір, виконаний 18-ма художниками, в основному етнічними китайцями, об'єднаними загальним світоглядом.

Натхненні відомим в Китаї художником і скульптором Чжан Куньлунем, який живе у вигнанні в Канаді, вони створили свої твори в прагненні розкрити божественний задум. Їх живописні полотна, створені в європейському класичному стилі, пастелі, сучасний портретний і класичний китайський живопис по шовку є носіями духовного послання до більш вільного і толерантного світу.

У дійсності, твори, представлені на цій виставці, розповідають і про красу давньої медитативної практики Фалуньгун, і одночасно про репресії, яких зазнає практика Фалуньгун у Китаї з 1999 року.

Надихаюче та інформуюче мистецтво

Відкриваючи виставку, президент асоціації «Голос надії» та організатор цієї події Мань Кьян Чен говорила про глибоке розуміння виставки: «Слова Чжень-Шань-Жень в назві виставки означають "Істина-Доброта-Терпіння". Це основна фундаментальна властивість нашого Всесвіту, наріжний камінь людської моралі та засада для миру та свободи. Своїми творами ці художники намагаються дослідити істинне призначення життя. Їхні роботи, створені в пошуках справжньої мудрості та правди, прославляють божественну основу і торкаються питань добра і зла. Іншими словами, вони не створюють мистецтво заради мистецтва, а торують шлях для роз'яснення та поширення істини. Їхнє мистецтво відображає земну красу і очищає людську душу. Це мистецтво не піддається викликам часу».

Виставка «Істина-Доброта-Терпіння» в цілому складається більш ніж з 60 живописних творів. Їх призначення - не тільки доставляти естетичне задоволення, але будити думку, надихати та піднімати духовну свідомість. Багато відвідувачів кажуть про те, що в оточенні цих творів вони відчувають почуття спокою, умиротворення і відчуття зустрічі з прекрасним. Деякі розповідають, що вперше мали почуття причетності до єдиного людства, до тих, хто знаходиться в Китаї. У галереї «Жарден» представлено близько 20 картин.

«Організовуючи виставку, ми хотіли відкрити двері для всіх. Це наша мета, - додала Мань Кьян Чен. - У ці суворі часи, коли насильство стає єдиною відповіддю на виклики сьогодення і на невідомість майбутнього часу, ці картини могли б,- і це моє найщиріше бажання, - торкнутися сердець і почуття тих, хто увійде у ці двері, і надати їм більше віри в людину і в той божественний початок, про який намагалися сказати художники, які пройшли випробування. Кожен з них, як міг, своїми засобами, на своєму рівні хотіли поділитися своїми переживаннями з глядачем».

На думку Пабло Гарсії, адміністратора галереї «Жарден», ці художники запрошують «до медитації, споглядання та роздумів». Той факт, що деякі художники своїми сюжетами розповідають про ситуацію з правами людини в Китаї і про репресії Фалуньгун, Пабло Гарсіа пояснює словами: «чим вище дух, тим сильніше репресії». Він вважає, що це веде «до зміцнення віри і розуміння, що ніхто не в змозі зруйнувати тисячолітню мудрість, вкорінену в серці китайського народу».

Мистецтво, яке повертає до традицій

Він додав, що у творах, представлених на виставці, художники зуміли за допомогою сили духу і майстерності передати те, що відбувається зараз в Китаї». Він висловив велике задоволення тим, що його галерея надала притулок цій виставці. Це свідчення того, що тепер з'явилася можливість «змінити погляди і зрозуміти, що давні традиції китайського народу носять духовний характер і вони універсальні». Що стосується Істини-Доброти-Терпіння, то, на думку Пабло Гарсії, «мова йде про те найкраще, що несе в собі людина. У самій глибині кожної людини ховається доброта».

В якості сюрпризу, на відкритті виставки був присутній знаменитий адвокат і колишній держсекретар Канади у справах Азіатсько-Тихоокеанського регіону Девід Кілгур. Він прийшов відразу ж після закінчення прес-конференції на Національних зборах Франції, де йшла мова про трансплантацію органів за кордон. Як співавтор доповіді, в якій були представлені факти вилучення органів у практикуючих Фалуньгун у Китаї, він виступив на відкритті виставки.

«Припускаю, що всі присутні тут знають про становище послідовників Фалуньгун у Китаї на даний момент. Якщо, наприклад, вам необхідна нирка, ви відправляєтеся до Китаю. У нашій доповіді ми привели 52 доказа того, що ви отримаєте нирку послідовника Фалуньгун. У Китаї у вас візьмуть аналіз крові і за комп'ютером звірять його з базою даних 300 виправно-трудових таборів Китаю, в яких більше половини ув'язнених - послідовники Фалуньгун. Варто лише знайти людину з таким самим складом крові, що й у вас. Її приведуть в операційну і вб'ють, а нирку негайно доставлять в Шанхай (адже ви, безсумнівно, будете в Шанхаї в цей час). Вам нададуть нирку цієї людини, вона вже буде мертва, а ви повернетеся до Франції з її ниркою».

Мішель Ву, колишній глава китайської редакції радіо «Франс Інтернаціональ», також був присутній на відкритті виставки. Він подякував Пабло Гарсії за мужність і проявлене почуття честі: «У сучасній, досить консервативній Франції, Ви проявили справжню гідність, показавши французькій публіці реальність комуністичного Китаю. У цей важкий для жертв комуністичного режиму Китаю момент Ви мужньо встали на їхній бік».

На презентації виставки «Істина-Доброта-Терпіння» було показано відео канадської художниці Кетлін Гелліс. «Ми хотіли передати глядачам щось чисте та справжнє, для чого нам довелося щомиті звірятися зі своїми внутрішніми переживаннями, - говорить вона. - Ми прагнемо сказати людям правду про те, що відбувається в Китаї. Це не просто сучасна історія. Ця надзвичайна подія наших днів, яку ми ще недостатньо добре зрозуміли. Ми намагалися це задокументувати, пояснити та передати наші сподівання і наші надії людству».

Чжан Куньлін, найбільш відомий скульптор сучасного Китаю, відзначений дипломами Китайського інституту мистецтв як скульптор і майстер масляного та традиційного живопису. Він був директором Інституту скульптури в Шанхаї і одночасно очолював дослідний інститут скульптури. У 2001 році він став в'язнем сумління.

Лоран Жей. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...