Понеділок, Січ 18, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Заміна кришталика ока: довгострокова альтернатива окулярам

Субота, 9 січня 2021 року

Операція по заміні кришталика ока може запропонувати довгострокову альтернативу і майбутнє без окулярів. Якщо у вас починаються проблеми із читанням і Вам більше 40 років, у вас може бути захворювання, що називається пресбіопією.

Заміна кришталика

Пресбіопія - природне вікове захворювання. Воно включає поступове послаблення здатності очей фокусуватися на об'єктах з близької відстані, викликаючи такі труднощі, як: читання зблизька, з телефону, заправка нитки в голку, читання інгредієнтів на упаковках з їжею, тощо. Пацієнтам, які страждають на пресбіопію, для виконання цих завдань потрібні окуляри для читання, їм доведиться одягати та знімати дистанційні окуляри щоразу. Однак такі маніпуляції можуть доставляти значний дискомфорт у повсякденному житті. А деяким людям взагалі просто не подобається носити окуляри. Для цих людей операція по заміні кришталика ока може бути ідеальним варіантом лікуванням.

Що таке операція по заміні кришталика

Операція по заміні кришталика - це заміна природного кришталика ока імплантатом штучного кришталика, також відомим як інтраокулярна лінза. Постійні дослідження і розробки різних типів імплантатів інтраокулярних лінз (ІОЛ) привели до широкого використання тріфокальних ІОЛ нового покоління. Цей новий об'єктив розроблений для того, щоб ви могли чітко бачити об'єкти як на відстані, так і поблизу. Сама процедура дуже добре відома і точно така ж, як операція з видалення катаракти, яка широко застосовується в усьому світі з 1950-х років.

Коли у пацієнта розвивається катаракта, природний кришталик стає непрозорим. Коли це помутніння впливає на зір, виникає необхідність видалити помутнілу лінзу і замінити її імплантатом прозорої лінзи.

Операція по заміні кришталика - це точно така ж процедура, за винятком того, що на лінзі не обов'язково мала розвиватися катаракта. Бонус від заміни лінз полягає в тому, що крім корекції зору, операція також гарантує, що у вас ніколи не розвинеться катаракта в майбутньому, а це означає, що ви зможете позбутися окулярів на все життя.

Заміна кришталика

Які бувають шутчні кришталики

Монофокальний кришталик (або монофокусний) — забезпечує зір на далеку або близьку відстань. Оптика монофокального кришталика забезпечує максимальну гостроту зору лише на одну фокусну відстань, звідси і назва.

Мультифокальний кришталик — це кришталик преміум класу, який забезбечує зір на далеку на близьку відстань. Він максимально імітує людський кришталик, має кілька «фокусів», кожен з яких відповідає за різну відстань.

Торичний кришталик — окремий вид штучних кришталиків, призначений для корекції астигматизму.

Чи безпечна операція по заміні кришталика

Операція по заміні кришталика є амбулаторною і займає менше 20 хвилин. Вона вважається одним з найбільш безпечних та ефективних видів хірургії. Процедура включає в себе мікророзріз на самій периферії рогівки, через який природний помутнілий кришталик віддаляється і заміняється індивідуальним імплантатом інтраокулярної лінзи. Немає необхідності в накладенні швів, так як мікророзріз настільки малий, що самовідновлюється.

Операція по заміні кришталика є безболісною

Більшість пацієнтів не скаржаться на біль під час процедури, так як за рогівкою (передньою поверхнею ока) немає нервів. Однак деякі повідомляють про легкий дискомфорт або відчуття тиску.

У будь-якому випадку вам дадуть легкий заспокійливий засіб, який допоможе вам розслабитися.

У перші дні після операції око може іноді здаватися трохи хворобливим та мати чутливіть до світла, тому для прискорення процесу загоєння буде корсиним відпочинок у післяопераційний період.

Післяопераційний період

Пацієнтам зазвичай рекомендується взяти 2-3 дня відпочинку відразу після процедури. Пацієнти зазвичай можуть досить добре бачити на наступний день після операції, проте для повного відновлення зору з імплантатами тріфокальних інтраокулярних лінз (ІОЛ) потрібно кілька тижнів.

Це поєднання загоєння і адаптації до тріфокальних ІОЛ. Ви зможете без труднощів виконувати більшу частину повсякденних справ відразу після операції, але протягом декількох тижнів після операції слід обмежити інтенсивні фізичні вправи та нагрузку на зір.

Comments   

загрузка...