Понеділок, Січ 18, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Що потрібно робити, якщо в родині наркоман

Субота, 26 грудня 2020 року

Наркоманія — це величезна проблема суспільства, ігнорувати яку неможливо. Тому кожна людина повинна знати, що потрібно робити в тому випадку, якщо один з членів її сім'ї приохотився до наркотиків. Наркоману важлива допомога не тільки лікарів, а і його близьких та друзів.

наркоманія

Трохи про вибір наркологічної клініки

На щастя, в Україні є досить багато хороших наркологічних клінік, в яких залежним можуть запропонувати допомогу. Одна з них — клініка "12 Шагов" в Одесі, філії якої є в Кривому Розі, Хмельницькому, Вінниці та Херсоні. На сайті клініки https://12steps.org.ua/ ви зможете дізнатися про послуги, які надають фахівці, а також про залежності від різних наркотичних речовин і особливості їх лікування. Вибір хорошої наркологічної клініки значно збільшує шанси наркомана на одужання.

наркозалежність

Як поводитися з наркоманом?

Ні в якому разі не засуджуйте свою рідну людину за те, що вона приохотилася до наркотиків, і тим більше не дорікайте їй в цьому в присутності сторонніх. Через це наркоман втратить довіру до вас, у нього може розвинутися депресія, вихід з якої він напевно буде шукати в прийманні наркотичних речовин.

товариш

Відразу ж дайте наркоману зрозуміти, що ви знаєте про його проблеми і завжди готові допомогти йому справитися з залежністю. Також постарайтеся викликати у нього бажання боротися зі згубною пристрастю. Поясніть йому, наскільки жахливими можуть бути наслідки приймання наркотичних речовин, наведіть приклади своїх знайомих, які теж зіткнулися з такою проблемою (звичайно, якщо такі знайомі у вас є).

Якнайшвидше дізнайтеся, які саме наркотики приймає ваш родич, і пошукайте правдиву інформацію про їх шкоду для здоров'я, про ефективні методики лікування залежності від конкретного наркотику. І як можна швидше почніть пошук хорошого наркологічного центру, в якому залежній людині могли б допомогти.

Велику помилку роблять ті люди, які дозволяють собі йти на поводу у наркомана і не діють, сподіваючись на те, що залежна людина схаменеться і самостійно впорається зі шкідливою і смертельно небезпечною звичкою. Таке трапляється дуже рідко, і чим довше наркоман вживає наркотики, тим сильнішою стає залежність і тим серйозніша її шкода для здоров'я. Тому проблема наркоманії в сім'ї потребує негайного вирішення, і працювати над цим ви повинні разом з іншими родичами.

* Коментар: редакція не несе відповідальності за зміст і думки, викладені в статтях зі знаком Ⓟ.

Comments   

загрузка...