• Що потрібно знати тому, хто вирішив вкласти гроші в будівництво сонячної станції

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    Понеділок, 2 грудня 2019 року

Обсяги виробництва електрики з використанням відновлюваних джерел енергії у розвинених країнах постійно збільшуються. В Україні в останні роки також відзначається збільшення кількості сонячних і вітряних станцій, які їх власники використовують або для власних потреб, або для продажу електрики. Тому, хто вирішив інвестувати в будівництво сонячних станцій, потрібно знати про деякі важливі нюанси такого інвестування в умовах України.

зелена енергетика

Оренда землі і будівництво станції

За договором земельну ділянку в Україні зазвичай орендують на 49 років. Процедура оформлення такого договору досить складна, при цьому потрібно стежити за дотриманням всіх встановлених законодавством норм. Терміну в 49 років цілком вистачить для того, щоб будівництво станції окупилося і вона принесла прибуток.

Замовляти ж саме будівництво краще у тієї компанії, яка вже змогла реалізувати чимало проектів і вже добре відома в країні. Однією з таких компаній в Україні є "SOLARBUD". Вона працює з 2017 року і не тільки продає сонячні батареї, але і займається установкою сонячних станцій "під ключ". Її фахівці вже успішно реалізували понад 100 проектів різної складності на території України.

будівництво станції

Допомога інженера

Для будівництва станції буде потрібен не тільки підрядник, а й інженер. Наймати його не обов'язково, але дуже бажано. У його обов'язки входять:

  • спостереження за процесом будівництва;
  • виявлення можливих дефектів і консультування підрядника щодо їх усунення;
  • допомога у врегулюванні суперечок з технічних питань, які можуть виникнути між замовником і підрядником.

Не всі інвестори наймають інженерів, намагаючись заощадити, але допомога такого фахівця під час будівництва може бути дуже цінною.

зелений тариф

обладнання для отримання електроенергії

Можливість отримання пільг

До 2015 року той, хто хотів завезти в Україну з-за кордону обладнання для отримання електроенергії з поновлюваних джерел, міг не платити при цьому ввізне мито. Але сьогодні постанова КМУ, яким затверджувався перелік обладнання для безмитного ввезення, вже втратила свою силу. Тому на ці пільги від держави сьогодні розраховувати не варто.

Підготовка документів

Для того, щоб почати будівництво станції, підприємцю знадобиться цілий ряд дозвільних документів. Отримати їх в Україні непросто, і зайнятися їх оформленням краще якомога раніше. Без документів не можна буде і запустити вже готову станцію — для цього знадобиться ліцензія та затвердження "зеленого тарифу".

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...