Середа, Жов 21, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Робота в Польщі. 5 правил, як не потрапити на шахраїв

Четвер, 15 жовтня 2020 року

Якщо Ви вирішили скористатися послугами агентств по пошуку роботи, в цій статті ми розповімо, як не потрапити в руки аферистів при працевлаштуванні. Робота в Польщі для жінок та чоловіків сьогодні дуже популярна, тому багато аферистів хочуть на цьому нажитися.

робота в польщі

1 правило

Вивчіть всю інформацію про агентство. Дізнайтеся, як довго компанія працює на ринку. Де знаходиться офіс. Чи є сайт. Перевірте наявність ліцензії. Агентство має отримати ліцензію Міністерства соціальної політики України. Інформацію можна перевірити на сайті http://www.mlsp.gov.ua. Перевірте дату видачі та строк дії ліцензії, а також, в які країни агентство має право працевлаштовувати. Крім ліцензії, дізнайтеся у агентства номер ЕРДПУ і наявність договору з роботодавцем. Почитайте відгуки на тематичних форумах про це агентство. І якщо Ви не знайдете жодної інформації, задумайтесь. Робота в Польщі без посередників є, але потрібно буди максимально уважним при пошуках.

2 правило

Не оплачуйте послуги до моменту укладення договору. Шахраям Ви будете цікаві до моменту отримання грошей. Після отримання оплати Вам можуть повідомити, що Ваша кандидатура не підійшла або, в гіршому випадку, на іншому кінці дроту можуть взагалі не знімати слухавку.

3 правило

Дізнайтеся, яку категорію візи Вам пропонують відкрити. Легально Ви маєте право працювати тільки з робочою візою категорії D. Якщо Вам пропонують виїхати працювати за туристичною чи гостьовою візою – не погоджуйтеся. У Вас не буде ніяких прав і соціальних гарантій.

4 правило

Вивчіть інформацію про іноземного роботодавця. Знайдіть назву фірми в Інтернеті і почитайте, що про цього роботодавця пишуть інші. Знайдіть відгуки людей, які раніше працювали у цього роботодавця.

5 правило

Дізнайтеся, чи потрібно роботодавцю спеціальний дозвіл на працевлаштування іноземців.

робота

Отже, підбиваємо підсумки:

  • якщо Вам обіцяють велику заробітну плату і при цьому середня заробітна плата в цій сфері набагато нижча, задумайтесь. Це один з методів шахраїв. Високою заробітною платою вони привертають до себе недосвідчених людей.
  • якщо Вам не можуть чітко пояснити вимоги до претендентів або ці вимоги розмиті. Наприклад, відсутня вікове обмеження або відсутність вимог щодо досвіду роботи.
  • немає повної інформації про ті обов'язки, які Ви повинні будете виконувати. Чи не вказана ні посада, ні умови праці. Це також має вас насторожити.

Під час співбесіди з працівником агентства до моменту підписання договору Ви маєте право знати всю інформацію. І ця інформація повинна бути прописана в договорі, який Ви будете його укладати:

  • обов'язки;
  • на який час буде укладено трудовий договір. Чи можливе його продовження або дострокове розірвання;
  • графік роботи,
  • оплати праці: розмір заробітної плати, графік і способи виплат і т.д.
  • умови проїзду до робочого місця;
  • умови проживання та оплати за проживання;
  • порядок здійснення медичного і страхового забезпечення.

Перед підписання документів, прочитайте їх уважно. Не підписуйте контракт, в якому містяться умови: "і інші види робіт", "всі види робіт на вимогу роботодавця".

Будьте уважні і бережіть себе.

Comments   

загрузка...