Середа, Жов 21, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Не варто боятися будинків для літніх людей

Неділя, 11 жовтня 2020 року

Поки ми ростемо, наші батьки, улюблені бабусі й дідусі залишаються молодими, активними. Вони беруть участь в наших іграх, допомагають нам дорослішати, розв'язувати проблеми та приймати складні рішення. І в цьому вирі багато з нас втрачають момент, коли допомога вже потрібна їм, а не нам. А потім доводиться приймати складні рішення самостійно.

будинок для літніх людей

Немає причин для побоювань

Хтось колись сказав, що в будинках для людей похилого віку погано поводяться з людьми, вони не мають належного догляду, залякані і мовчать про це. Але ніхто вже не згадає, коли це було, і чиї це слова. Можливо, раніше подібні прецеденти і відбувалися, але сьогодні це все суворо контролюється законами і правоохоронними органами, за неналежний догляд можна подати в суд на заклад і виграти справу.

Якщо у вашому житті так склалися обставини, що доводиться віддавати рідну людину в геріатричний пансіонат, не звинувачуйте себе. Ви не кидаєте його напризволяще, а передаєте в дбайливі руки. Підбираючи відповідний заклад головне врахувати, з якою метою там буде знаходитися родич — для лікування або відновлення, належного догляду, просто щоб не бути самотньому.

пожелой человек

Отже, що ж дає геріатричний пансіонат або, як ми звикли його називати, будинок для людей похилого віку:

  1. Спостереження і догляд медспівробітниками. Це ідеальний варіант, коли людина потребує догляду після інсульту, інфаркту, інших захворювань. Професійна допомога допоможе уникнути ускладнень, дозволить швидше відновитися.
  2. Відповідне харчування. Буває, людина потрапляє в заклад без особливих проблем зі здоров'ям, а за віком, наприклад, і їй не потрібне особливе меню. А ось для тих, у кого проблеми зі шлунком або серцем, наприклад, підбирається спеціальна дієта, яка допоможе не посилити проблеми, а полегшити стан під час загострень.
  3. Дружнє спілкування, цікаве проведення часу. У таких закладах завжди організовується дозвілля постояльців. Це можуть бути настільні ігри, прогулянки в парку, тематичні вечори, спільні перегляди спортивних матчів, фільмів тощо.
  4. Не бійтеся, що втратите зв'язок з рідними, адже в пансіонат можна спокійно приїхати в будь-який день, здзвонитися з «Скайпу», поговорити по телефону. Ви можете забрати родича на декілька днів в поїздку, на святкування Нового року, дня народження тощо.

помощь людям

Допомога в ситуаціях, коли ви зовсім зневірилися

В Україні багато геріатричних закладів. Наприклад, дім пристарілих «РенаМед-Львів», хоча більше підійде назва "пансіонат для літніх". На сайті rena-med.com.ua ви можете ознайомитися з усією інформацією і подивитися фотогалерею. Ви можете звернутися за допомогою в ситуаціях різної складності:

  1. Період відновлення після інфаркту, інсульту, важких захворювань легенів, печінки або нирок, мозку (деменція, хвороба Альцгеймера тощо). Нагляд медичного персоналу і спостереження в режимі 24/7 - гарантія того, що з вашою рідною людиною нічого не трапиться.
  2. Переїзд. Буває так, що ми вимушено залишаємо місто або країну, де раніше проживали. Часто взяти з собою родину немає можливості, а якщо літні батьки або родичі залишаються зовсім одні почуття постійної тривоги не дасть нормально облаштуватися на новому місці. У пансіонаті ви завжди зможете контролювати ситуацію, а ваші близькі не будуть страждати від самотності.
  3. Відсутність належних умов для життя. Якщо людині потрібно регулярно робити ін'єкції, пити за розкладом таблетки, займатися фізичними вправами, їй потрібен постійний контроль. Коли ви точно знаєте, що не зможете забезпечити родичу цілодобовий нагляд, також можна звернутися о геріатричного пансіонату.

Останнє, що хотілося б сказати. Вибираючи заклад, обов'язково огляньте всі приміщення, прилеглу територію, познайомтеся з персоналом, дізнайтеся, з ким в одній кімнаті буде знаходитися ваш близька людина, якщо номер не з одним койкомісцем. Так ви, в першу чергу, заспокоїти себе, переконавшись, що з рідною людиною все буде гаразд.

* Коментар: редакція не несе відповідальності за зміст і думки, викладені в статтях зі знаком Ⓟ.

Comments   

загрузка...