• Готуємо горіхове молоко: мигдальне, з волоських горіхів і кеш’ю

  • Вівторок, 6 серпня 2019 року

У минулій статті ми розмірковували про те, чи варто замінювати молоко тваринного походження його рослинними аналогами. Незважаючи на те, що рослинне молоко менш поживне, ніж коров'яче або козяче, воно має особливі переваги.

Якщо ви хочете урізноманітнити свій раціон, можете не лише придбати альтернативне молоко в магазині, але й приготувати його власноруч.

Як приготувати різні види горіхового молока

Мигдальне молоко

Це молоко, можливо, найпопулярніше з усіх видів рослинного молока. Воно відносно недороге і має ніжний, злегка солодкуватий смак. Мигдальне молоко не містить багато калорій і білків. Деякі виробники додатково збагачують його кальцієм, а також вітамінами D і Е.

Приготування:

Замочіть на ніч у холодній воді сирий мигдаль (1 чашка). Промийте його, а потім помістіть у блендер горіхи, дрібку солі та підсолоджувач (наприклад: фініки, мед, кленовий сироп або стевію) і питну воду (5 чашок). Подрібніть до отримання однорідної маси. Протріть отриману суміш через мішечок для приготування горіхового молока (замість нього можна використовувати сито або марлю) і вичавіть рідину. Зберігайте мигдальне молоко в холодильнику не більше 3 діб.

Залишки мигдалю (макуху) можна висушити і використовувати в якості борошна для приготування різних страв, наприклад оладок.

Молоко з волоських горіхів

За таким же рецептом можна приготувати і молоко з волоських горіхів. Імовірно, це найдоступніший варіант горіхового молока, адже волоський горіх найбільш поширений у наших широтах.

Приготування:

Замочіть, промийте і подрібніть горіхи (1 чашка) у блендері з водою (5–6 чашок) і натуральним підсолоджувачем, потім процідіть.

Молоко кеш’ю

Цей напій на горіховій основі містить багато корисних ненасичених жирів і мало калорій. Домашнє молоко кеш’ю відрізняється від більшості його комерційних видів (які проходять фільтрацію) — воно містить більше кальцію, вітаміну D, магнію, калію і заліза, а також більше калорій і жиру.

Приготування:

Процес приготування аналогічний приготуванню мигдального молока, виняток становить заключний етап проціджування. Замочіть кеш’ю (1 чашка) на ніч у холодній воді. Промийте, додайте питну воду (4–5 чашок), підсолоджувач або ваніль і подрібніть все на високих швидкостях у блендері до отримання однорідної консистенції. Зберігайте молоко кеш’ю в герметичній ємності в холодильнику.

Читайте далі:

Рослинне молоко: користь і недоліки

Популярний напій «Місячне молоко» — найкращий засіб від безсоння?

Чи можна отримати денну норму білків, вживаючи горох?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...