• Вітаміни, в яких потребують домашні кішки

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    Середа, 31 липня 2019 року

Консерви, вологі та сухі корми

Жодному господареві кішки не повинно бути байдуже, чим харчується його вихованка. Давати тваринам натуральну їжу не завжди зручно, та й розрахувати правильні пропорції усіх продуктів в цьому випадку складно. Тому найкращим варіантом є годування домашніх улюбленців готовими кормами. Однак перед тим, як замовити корм для котів, вам варто вивчити деяку важливу інформацію про всі його різновиди.

кіт

Консерви до смаку майже усім кішкам. Вони містять потрібні їм поживні речовини, а також воду. Але використовувати консерви не завжди зручно, тому що потрібно постійно стежити за тим, щоб кішка з'їла всю виділену їй порцію. Залишок консерви, який залишився в годівниці швидко псується, і його доводиться викидати.

З вологими кормами у м'якій упаковці та ж ситуація. Давати їх потрібно рівно "на один раз", а відкриту упаковку можна зберігати тільки в холодильнику, і то дуже недовго. Розуміючи це, багато власників кішок вважають за краще використовувати тільки сухі корми. Вони довго не псуються, так що в годівницю їх можна насипати про запас. Але потрібно пам'ятати, що для нормального перетравлення сухого корму у кішки повинен бути постійний доступ до води.

кішка

Який корм краще?

Найбільш дешевими є корми класу "економ", які, на жаль, не можуть повністю задовольнити потреби тварини в поживних речовинах і вітамінах. Основою багатьох недорогих кормів є рослинні продукти, які не дуже добре засвоюються кішками. Тому постійно годувати вихованців такими кормами вкрай небажано.

Корми преміум-класу вже помітно кращі, ніж "економка". До їх складу входить менше рослинних білків. Це справжнє м'ясо і субпродукти. Досить непоганий варіант по співвідношенню ціни і якості.

Але якщо ви хочете, щоб ваша кішка прожила довге життя і рідко хворіла, то купуйте їй тільки корми класу "супер преміум" або "холістік". Останні розробляються спеціально для годування племінних породистих кішок і коштують чимало. Але серйозні заводчики ніколи не економлять на покупці таких кормів, оскільки знають, що без повноцінного раціону тварин племінна робота з ними стає безглуздою.

Звичайно ж, ви самі будете вирішувати, якою їжею пригощати свого вихованця. Однак сподіваємося, що ця стаття допоможе вам зробити правильний вибір і придбати кішці дійсно корисний і повноцінний корм.

Вітаміни — обов'язкові для повноцінного харчування вашого улюбленця

Багато власників кішок не уявляють свого походу до зоомагазину або до ветеринарної аптеки без того, щоб не придбати своїм улюбленцям якісь вітаміни. Але чи дійсно останні постійно потрібні кішкам і чи варто їх давати тваринам у великих кількостях?

вітаміни

Коли кішкам необхідно давати вітаміни?

Потреба у вітамінах є у кожної кішки, проте це не означає, що ви кожен день повинні напихати свого улюбленця таблетками і капсулами із зоотоварів. Щоб визначити, чи потрібно купувати кішці вітамінне підживлення, для початку оцініть її раціон. Якщо ви купуєте вихованцеві дорогі корми екстра-класу, та й кішка живе в хороших умовах, не виношує кошенят і не відчуває стресів — тоді давати їй вітаміни буде зайвим. Адже в повноцінних кормах містяться всі необхідні для кішки речовини, а надлишок вітамінів, до того ж, може привести до непередбачуваних наслідків.

Інша справа, якщо кішка харчується натуральною їжею, з якої вона не завжди може отримати необхідні їй вітаміни. Тоді вітамінні добавки просто необхідні їй. Але краще не намагайтеся самостійно підібрати певний комплекс, а довірте цю справу професійному ветеринару. Він підбере вітамінний препарат в залежності від раціону кішки і її віку.

корм

Необхідні вітаміни для кішок

Вкрай необхідними для кішок вітамінами є вітаміни групи В, які мають важливе значення для правильного розвитку м'язів. Завдяки вітаміну А у домашньої "пантери" буде красива і приємна на дотик шерсть, а вітамін С допоможе нормалізувати обмінні процеси в котячому організмі і посприяє зміцненню імунітету.

кіт

Для вагітних кішок і кошенят дуже важливі вітаміни Е і D. Достатня кількість першого дозволить вагітній кішці уникнути проблем з нервовою системою, а другий буде попереджати розвиток рахіту у маленьких кошенят.

Сьогодні розроблені також спеціальні вітамінні комплекси, які призначаються для певних груп кішок з особливими потребами. Наприклад, існують спеціальні корми для стерилізованих або для старих кішок, а також для тих котиків, у яких спостерігаються постійні проблеми з травленням. У деяких ситуаціях необхідно використовувати так звані "екстрені" вітамінні комплекси, які допоможуть кішці впоратися зі стресом, швидше стати на ноги після перенесеної хвороби, відновити сили після виснаження тощо.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...