Середа, Січ 20, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Цікаві факти про підвищення кваліфікації вчителів

Вівторок, 7 квітня 2020 року

Підвищення кваліфікації — це невід'ємна частина професійної діяльності будь-якого вчителя. Сучасні вчителі завдяки інтернету отримали можливість удосконалювати свої робочі навички, обмінюватися досвідом з колегами та отримувати необхідні для щоденної роботи знання, не виходячи з дому. Яскравий приклад проекту, створеного для підтримки педагогів − "На Урок". Ті, кого цікавлять курси підвищення кваліфікації для вчителів, можуть знайти на ньому багато цінних матеріалів, переглядати онлайн-трансляції різних заходів, їх записи тощо. Зрозуміло, що не завжди педагоги мали такі широкі можливості для свого професійного зростання.

Підвищення кваліфікації

Як було колись?

Ще сто років тому вчителі були значно менш кваліфікованими, ніж сьогодні. Для того, щоб працювати з дітьми, потрібно було лише отримати початкову освіту і пройти нетривалі педагогічні курси. Для того, щоб виділити фахівців із вищою освітою, згодом була введена атестація. Радянський вчитель, крім того, повинен був бути політично грамотним і знати комуністичну ідеологію. Процедура обов'язкової атестації, яку педагоги повинні проходити кожні п'ять років, була введена в 1972 році разом з новою системою педагогічних звань.

Підвищення кваліфікації вчителів

Підвищення кваліфікації вчителів в інших країнах

На відміну від СРСР, де підвищення кваліфікації вчителів було вимогою держави, в багатьох інших країнах ця ідея виходила від самих вчителів. Це робилося з міркувань підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, адже більш кваліфікований педагог завжди мав більше шансів знайти хорошу роботу. Цікаво, що:

  • у балтійських країнах існує загальний реєстр вчителів, у якому вказуються курси і тренінги, пройдені кожним із педагогів. Від кваліфікації вчителя і рівня його професіоналізму залежить і його зарплата, і конкурентоспроможність як фахівця;
  • у Фінляндії питаннями підвищення кваліфікації педагогів займаються директори шкіл;
  • у США в школи запрошують відомих фахівців, які проводять навчання педагогічних працівників за різними напрямками.

Підвищення кваліфікації

У багатьох європейських країнах підвищенням кваліфікації вчителів спеціалізуються недержавні організації. У той час як в інших країнах цим займаються вищі навчальні заклади. Примітно, що в Німеччині педагог може підвищити свій професійний рівень навіть у церкві і банку, записавшись на відповідні курси і тренінги. У цій же країні на рівень його кваліфікації можуть вплинути і батьки учнів, які мають право виставляти бали кожному педагогу в якості оцінки рівня його професіоналізму.

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Comments   

загрузка...