• Ван Шухе — вправний майстер з пульсодіагностики, автор «Канону пульсу»

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    П'ятниця, 8 серпня 2014 року
Ван Шухе — лікар стародавньої китайської медицини, вправний майстер з пульсодіагностики та дієтотерапії, дослідник в галузі науки про канали і колатералі, автор «Май цзін» — першої книги з пульсодіагностики в Китаї.

Ван Шухе був родом зі знатної родини, і тому з самого дитинства мав різнобічні інтереси, читав класичні канони, філософію та історію. Після переїзду до Цзінчжоу, Ван Шухе подружився з учнем знаменитого лікаря Чжан Чжунцзіна. На думку деяких дослідників, згодом, коли Ван Шухе вже став відомим лікарем, він доповнив одну з книг Чжан Чжунцзіна.

Шухе захопився медициною, і з плином часу його інтерес до неї все більш зростав. Старанне вивчення праць древніх цілителів, медичних книг, застосування навичок у встановленні причин захворювань, бесіди з досвідченими цілителями — все це допомагало Ван Шухе в отриманні досвіду лікування.

Перша посада лікаря, на яку був призначений Шухе, була в армії полководця Цао Цао. Деякий час по тому, Ван Шухе став особистим лікарем імператора, а потім і начальником Імператорського медичного наказу.

Ван Шухе був досвідченим фахівцем в області пульсодіагностики, виділив і докладно описав 24 типи пульсу, а також став основоположником методу знаходження пульсу на відрізку Цунь-коу. Шухе написав книгу «Май цзін» («Канон пульсу»), яка стала першою книгою з пульсодіагностики в Китаї. В цій книзі докладно розглянуто значення цього методу діагностики та прогнозу. Робота Ван Шухе «Канон пульсу» з часом отримала свій розвиток в працях Авіценни, ці роботи були сприйняті арабською та європейською медициною.

Також Шухе проводив дослідження і вивчав науку про канали та колатералі, був грамотним фахівцем у теорії акупунктури і техніці припікання, доповнив знання цих методів терапії. Ван Шухе практикував дієтотерапію, говорив про небезпеку вживання смаженої їжі, надмірного споживання спиртного, вживання брудних продуктів і переїдання.

Завдяки Ван Шухе, були збережені стародавні письмена: він зміг розшукати, зібрати й систематизувати практично загублену за роки війни книгу Чжан Чжунцзіна «Шан хань цза бін лунь» («Розмірковування про пошкодження холодом і різноманітних хворобах»). Їм були складені дві книги: «Шан хань лунь» («Розмірковування про пошкодження холодом») і «Цзінь куй яо люе» («Короткий нарис з золотої скриньки»). В такому вигляді книга збереглася й до наших днів.


Читайте також:
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...