Субота, Жов 31, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Цепдро (tsepdro) — незвичайні та яскраві скульптури з масла (ФОТО)

Неділя, 12 липня 2020 року

Щорічно на Тибетський Новий рік монахи створюють цепдро (tsepdro) — незвичайні та яскраві скульптури з масла, які вважаються священними. Виготовлення цепдро по праву називають одним із найяскравіших ремесел Тибету.

Найчастіше у західних кафе можна побачити викладені на блюдці шматочки масла незвичних форм. Але все це дрібниці, порівняно з тим, що роблять тибетські ченці. Їхні вражаючі вироби вимагають не тільки майстерності та кропіткої роботи, але й великого терпіння.

Цепдро — давня традиція ченців, які створюють релігійні символи з масла під час Лосару, тибетського Нового року.

Традиційно такі скульптури виготовляють із масла яків або дрі-масла (dri — самка одного із видів яків), яке не так швидко тане, як коров'яче. Його ченці змішують з ячмінної борошном.

Процес створення кожної скульптури виснажливий і делікатний. Щоб надати маслу форму, ченці не використовують жодних інструментів — тільки свої руки. Вони працюють у холодній кімнаті та багаторазово занурюють руки у крижану воду, щоб фігурки не танули. На останньому етапі масло фарбують і дають трохи постояти.

Потім фігурки закріплюють на дощечках та кладуть у спеціальну різьблену дерев'яну шкатулку, яка використовується у святилищах.

За інформацією сайту про культуру Тибету yowangdu.com, найпопулярнішими символами цепдро є квіти, tashi dargye (вісім символів благополуччя), norbu kagyi (дорогоцінний камінь), thunpa punshi (чотири гармонійних друга — слон, мавпа, кролик і птах), tsering drukor (шість елементів довголіття — старець, річка, журавель, олень, дерево та скеля) і nyima dawa (сонце й місяць).

Скульптури з масла розміщують на вівтарях у тибетських будинках і монастирях під час свята Лосар як символ благословення. Цепдро зберігають, як правило, декілька тижнів, а потім їх виносять назовні та просто віддають тваринам.

Читайте далі:

Традиційний живопис Китаю «Гохуа»: картини художниці Чжан Цуйїн

Створення художніх скульптур із шоколаду

Танцюристи Shen Yun представили показовий виступ до китайського Свята середини осені

Comments   

загрузка...