• Потерпілі китайські поліцейські поїхали шукати справедливості

  • Середа, 10 квітня 2013 року

Щоб засудити корупцію і відстояти справедливість, співробітники поліції приєдналися до акції позивачів, яка відбувалася 28 і 29 березня в Пекіні. Поліцейські сказали, що судова система КНР неправомірно повелася з ними.

Подання скарги є останньою надією для китайців, чиї права були порушені і проігноровані місцевою владою. Скривджені мають право поїхати до Пекіна, щоб вимагати від Державного бюро письмових і телефонних скарг вирішення своєї проблеми. Цей державний орган повинен передавати ці скарги у відповідні управління і [спільно з ними] вирішувати такі проблеми.

Після «двох конференцій» компартії [щорічна зустріч парламенту та консультативного органу Китаю] минулого місяця, 20 позивачів, що були поліцейськими, з різних куточків Китаю взяли участь у пікетах перед цим бюро, а також перед Центральною комісією з перевірки дисципліни. Вони виступили з протестами разом з іншими позивачами.

Співробітники поліції з провінцій Хейлунцзян, Ляонін, Цзілінь, Хебей, Хенань, Шаньдун, Цзянсу, Хубей та Гуйчжоу несли на грудях великі плакати з написом: «Потерпілі поліцейські з усієї країни».

Вони стояли перед будинком Національного центру скарг за огорожею. Крім вищезгаданих, вони тримали ще такі банери: «Співробітники поліції, які постраждали від корупції, вимагають правосуддя і закликають приєднатися до боротьби з корупцією судової системи», «Виправдати поліцейських, які постраждали від незаконних судових рішень» і «Ми наполегливо вимагаємо провести повторні відкриті судові слухання відповідно до закону».

Колишній поліцейський Хе Цзухуа з бюро громадської безпеки міста Сіньсян провінції Хенань розповів, що був засуджений до одного року позбавлення волі через сфальсифіковане звинувачення. Він сказав Великій Епосі, що його проблема тягнеться 12 років, і її досі не вирішили.

«Ми прийшли до Державного бюро письмових і телефонних скарг та до Центральної комісії з перевірки дисципліни. Там ми демонстрували антикорупційні банери, але службовці цих структур і оком не змигнули», — сказав Хе Цзухуа.

13 років тому, коли Чжао Хун’янь був поліцейським у місті Тесі провінції Шеньян, його без будь-якої причини звільнили з роботи. Він подав у суд на директора бюро громадської безпеки, звинувачуючи його у кумівстві і фальсифікації, та з цього нічого не вийшло, розповів пан Чжао в інтерв'ю Великій Епосі.

Він додав: «Коли навіть поліцейських переслідують, то уявіть собі, яка корупція панує на рівні судової системи».

Як кажуть ці співробітники поліції, вони постраждали від корумпованої системи і вважають себе чесними і порядними. Вони повідомили, що не беруть участі у широко розповсюджених утисках і корупції, натомість їх несправедливо обвинувачували і переслідували. Ці поліцейські розповіли, що через помсту їх підставили нечесні чиновники й що ті посадовці домовились із судом про фальшиві свідчення, на основі яких і був винесений несправедливий вирок.

Представники групи провели свою першу національну прес-конференцію у грудні 2012 року. Хе Цзухуа брав участь у ній. Тоді він сказав: «Вірогідність того, що відновиться верховенство закону, невелика. Це не працювало вже багато років. Тому ми вирішили звернутися до вищих рівнів влади. Наш статус досить особливий. Ми були співробітниками судової системи, але зараз перетворились на мішень „підтримки стабільності“. Тепер ми нічим не відрізняємося від звичайних позивачів, ми теж стали жертвами корупції в судовій системі».

Згідно з доповіддю «Кампанії з захисту прав людини у Китаї» (недержавної організації простих людей, яка була створена у 2008 році) потерпілі поліцейські нічого не добилися від своїх звернень та скарг. Деяких людей з цієї групи зараз суворо контролюють місцеві органи влади і не допускають їх до участі в акціях протесту.

Жень Йі, Велика Епоха

Читайте також:

Китаєць попросив українців допомогти звільнити його матір в китайській тюрмі

Підписатися:

Коментарі