• Послідовник Фалуньгун через катування опинився на межі смерті

  • Вівторок, 28 лютого 2012 року
 

У березні 2011 року на півночі КНР прихильник Фалуньгун* Чжоу Сян-Ян був поміщений у в'язницю. Його піддавали тортурам і морили голодом. Родичі побоюються, що він перебуває на межі смерті.

8 лютого Міжнародна амністія оголосила акцію термінової допомоги, щоб змусити китайську владу негайно звільнити Чжоу Сян-Яна за станом здоров'я.

Починаючи з 5 березня минулого року, Чжоу перебуває в місті Тяньцзіні, що недалеко від Пекіна, у в'язниці Ганбей. Раніше він уже відбув шість років у цій в'язниці — з травня 2003-го по травень 2009 року, після чого був умовно-достроково звільнений за станом здоров'я. Потім його знову ув'язнили за публічні виступи на підтримку Фалуньгун, пише Міжнародна амністія (МА).

Нещодавно родичам Чжоу дозволили відвідати в'язницю. Там вони побачили, що він перебуває на межі смерті, повідомляє МА. Чжоу попросив 30 доларів на придбання одягу — родичі припускають, що він хотів виглядати гідно, вирушаючи в останню путь, мовиться в повідомленні.

«Під час зустрічі з родичами Чжоу сказав, що страждання, яких він зазнав у в'язниці, людям перенести не під силу, і він уже не в змозі терпіти», — йдеться в повідомленні.

«Якщо Чжоу Сян-Яна достроково не випустять із в'язниці, він може померти», — зазначає Міжнародна амністія.

Акції термінової допомоги закликають людей у всьому світі відправляти листи китайській владі, щоб змусити її гуманно поводитися з в'язнями. «Хоча в останні роки влада КНР не надає великого значення тиску інших країн, але вона все ж вживає певні заходи, якщо конкретний випадок [злочину] отримує широкий розголос», — сказала Корінна-Барбара Френсіс, представник Міжнародної амністії з питань КНР, в телефонному інтерв'ю.

Дострокове звільнення за станом здоров'я тюремні наглядачі в Китаї використовують у тому випадку, коли в'язні через тортури і насильство опиняються при смерті. Це пов'язано з тим, що коли люди, звільнені раніше терміну, вмирають за межами в'язниці, влада вже не несе відповідальності за їхню загибель. Інформаційний центр Фалунь Дафа у своєму звіті за 2009 рік вказує, що це «звичайна практика». За останні кілька років, за даними організації, щорічно відбувається кілька десятків подібних випадків, коли люди були доведені до передсмертного стану у в'язниці і звільнені достроково.

Френсіс із Міжнародної амністії зазначає: «Схоже, існує правило, яке, хоч і не завжди, але застосовують: через страх, що ув'язнені помруть, влада випускає їх із в'язниці».

«Зрозуміло, в таких випадках потрібно реагувати більш оперативно, адже цим людям дуже важко в місцях позбавлення волі».

Чжоу Сян-Яна і його дружину Лі Шаньшань піддають репресіям уже майже десять років. Лі зараз відбуває два роки «перевиховання працею» за те, що закликала жителів свого міста підписати звернення до влади з вимогою звільнити Чжоу. Її лист серед городян поширили родичі Чжоу. Це звернення зворушило серця багатьох жителів до сліз і, щонайменше, 2300 чоловік підписали петицію, мовиться на сайтах Фалуньгун.

Китайські служби безпеки завдали удару у відповідь — брата Чжоу, його невістку та ще трьох членів сім'ї заарештували, а Лі засудили до ув'язнення в трудовому таборі. На цей момент невідомо, чи звільнені родичі Чжоу або вони як і раніше перебувають в ув'язненні.

* Фалуньгун — це традиційна китайська духовна система, яка включає в себе п'ять медитативних вправ і вчення, засноване на принципах істини, добра і терпіння. Фалуньгун був представлений у Китаї в 1992 році і швидко став популярним — до 1999 року налічувалося більше 70 мільйонів його послідовників. Колишній глава компартії Китаю Цзян Цземінь побачив у цьому загрозу для своєї влади і розпочав політичну кампанію, щоб викорінити Фалуньгун у всій країні. Документально підтверджено понад 3500 випадків смерті від тортур та жорстокого поводження, але точне число загиблих невідомо.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...