• Заслужити повагу завдяки терпінню

  • Четвер, 14 грудня 2006 року
 
Щедрість, великодушність, терпіння, стриманість - всіма цими якостями людина заслужить пошану і любов тих, що її оточують. Дріб'язкова людина буде від інших на відстані. Жив колись за часів правління Східної династії Тан чоловік на ім'я Хуан Сянь (або Шуду) в графстві Жунань району Шеньян. Його сім'я була небагатою, батько заробляв на життя, працюючи ветеринаром.
Незважаючи на те, що Хуан Сянь був бідною і скромною людиною, він  заслужив вищу посаду чиновника. Багато хто віддавав належне його знанням, високим моральним якостям і особливо його поважали за надзвичайну терплячість.
У Хуан Сянь був хороший друг Юань Лян, також дуже добра людина. Якось графство Жунань відвідав Го Ліньцзун, знаменитий учений і письменник з Імператорського університету. Спочатку він приїхав до Юань Ляна, але незабаром поїхав від нього, а потім  відвідав Хуан Сяня і залишився там на декілька днів.
Коли у Го Ліньцзуна запитали про причину зупинки, він відповів: "Терпіння Юань Ляна було подібне до чистої весни, але терпіння Хуан Сянь було схоже на гігантське озеро, таке велике, що навіть якщо його потривожиш, то все одно не стане мутним. Воно невимірне".
 
Сюнь Шу, інший відомий вчений-письменник, приїхав в Жунань з Інчуан для того, щоб зустрітися з Хуан Сянем. Сюнь Шу хотів, щоб Хуан Сянь  став  його вчителем. Коли Сюнь Шу прийшов до свого друга Юань Ляна, він запитав у нього: "Чи немає у ваших  краях такої людини як Янь Цзи (вчений, що прославився своєю чесністю)?" Юань Лян відповів: "Ти, повинен зустрітися з Хуан Сянем?"
З цієї бесіди ми можемо бачити, що етичні якості Хуан Сяня мали великий вплив на людей в його рідному місті. В Жунань жив також Фань Чень, який одного разу сказав своєму колезі Чжо Цюй: "Я не бачив Хуан Сяня якийсь час, і мої низькі та корисливі  думки проявилися знову ". Пізніше Чень Фань став великим державним чиновником.
Прийшовши в імператорський палац, він сказав: "Якби тут був Хуан Сянь, навряд чи наступила б моя черга носити шовкову  стрічку, прикріплену до офіційної печатки". Але Хуан Сянь не прагнув слави, багатства і  високої посади. Незважаючи на те, що його просили стати чиновником, він відхиляв будь-які подібні пропозиції.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...