• У Китаї таємно страчено трьох християн

  • Вівторок, 5 грудня 2006 року
 
На минулому тижні Сюй Шуанфу , Лі Маосін і Ван Цзюнь, лідери релігійної групи «Три ступені слуг» (Three Grades of Servants), були таємно засуджені до страти китайським комуністичним режимом. Лі Хепіну, адвокатові пана Сюй Шуанфу, зателефонували із суду і повідомили цю новину.

Міністерство держбезпеки назвало цю справу «Грім №1», до якої було залучено 63 людини. З початку процесу в березні 2003 р., коли він охопив провінції Шаньдун, Цзянсі, Сичуань і ще сім інших, і до сьогодні вже 22 людини було засуджено до смерті та 12 страчено.

У своєму інтерв'ю «The Epoch Times»  адвокат Лі Хепін повідомив: «Сьогодні мені зателефонували із суду і запитали мою адресу, сказавши, що хочуть вислати мені завершальне рішення суду. На моє питання про зміст цього рішення суддя відповів, що страта відбулася минулого тижня. Мене це дуже шокувало. Ні ми не отримали завершальне рішення суду, ні родичі не могли зустрітися з підсудними, але їх уже стратили».

Ні адвокатові, ні репортерові не вдалося зв'язатися із сім'єю Сюй Шуанфу. За повідомленням інформованих осіб, сестра Сюй сама зазнала переслідування через те, що розкрила жахливі подробиці тортур, яких зазнав її брат у в'язниці. Її також заарештували й ув'язнили, де її жорстоко катували поти, поки у неї не стався нервовий зрив.

 Дружина Лі Маосін розповіла в інтерв'ю «The Epoch Times», що їй зателефонували із суду середньої інстанції Шуаньга, сказавши, щоб вона негайно забрала прах Лі. Вона була вбита горем: «Я не пішла за прахом, я більше не можу терпіти такі страждання, не хочу нікуди йти».

 Попередні події

«Три ступені слуг» – релігійна група однієї з підпільних церков Китаю, що налічує більше півмільйона послідовників. Її лідера Сю Шуанфу звинуватили в нелегальній місіонерській роботі й організації діяльності злого культу, відправили до трудового табору і посадили більш ніж на десять років до в'язниці.

У квітні 2004 р. судове управління провінції Хейлунцзян звинуватило Сюй Шуанфу , Лі Маосін та інших у причетності до навмисного вбивства 20 членів іншої релігійної групи «Світло зі сходу», а також до шахрайства та інших злочинів. Більше десяти адвокатів із Пекіна, провінцій Шаньдун і Хейлуцзян захищали обвинувачених.

Суд завершився в березні після трьох із половиною днів судових засідань у будівлі муніципального суду Шуаньга. Деякі обвинувачені розповіли про свій дослід нелюдських тортур, яких вони зазнали під час ув’язнення.

У липні цього року, на слуханні справи в першому суді, Сюй Шуанфу та інші три людини були засуджені до смерті. Ще трьох засудили до 15 років позбавлення волі. З 17 по 19 жовтня Верховний суд провінції Хейлунцзян проводив друге слухання цієї справи в будівлі місцевого муніципального суду середньої інстанції Шуанга.

Адвокат: Підсудні не винні

Адвокат Лі Хепін сказав: «Усі підсудні в цій справі були християнами. Їх звинуватили в скоєнні злочинів, тоді як про їхню релігію нічого не говорили. Я вважаю, що тут є проблема».

Він каже, що представлені докази були незаконними, їх було далеко не достатньо, а додаткові розслідування не проводилися. Багатьох підсудних під час допитів  дуже катували. Сюй Шуанфу та інші підсудні неодноразово зазнавали тортур. Кожного разу з їхньою допомогою намагалися примусити підсудного визнати свою провину у сфабрикованих звинуваченнях. Якщо він відмовлявся, тортури не припинялися. Іноді рукою звинуваченого ставили підпис або відбиток пальця, а деяких під час цих тортур замучили до смерті.

Лі Хепін сказав, що так званий доказ був використаний судом, щоб звинуватити підсудних, з яких силою вибили усне визнання, застосовуючи до них тортури. Згідно з правилами кримінального кодексу, усне визнання не може бути підставою для винесення рішення у справі. Також незаконним було прийняття такого незаконного доказу судом.

 Як повідомляє Лі Хепін, Сюй Шуанфу заперечував усі звинувачення. Він також заперечував у суді усне зізнання, заявивши, що його пристрасно катували й били, щоб отримати те зізнання. Він також відзначив, що звинувачення в убивстві зовсім тут не доречне, тим більше, Бог забороняє вбивати. Лі Маосін на свій захист сказав: «Якщо людина, яка обвинувачена у вбивстві, навіть не була на місці вбивства, як можна її звинувачувати в убивстві?»

Версія англійською: The Epoch Times (Велика Епоха)

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...