• У провінції Чжецзян влада силоміць забирає у селян землю

  • Субота, 2 грудня 2006 року
 
Селяни і місцева влада в районі Цисі, провінції Чжецзян не зуміла досягти згоди щодо розміру компенсацій за конфісковану землю. Оскільки селяни відмовилися погодитися на низьку ціну, місцева влада викликали війська, щоб їх утихомирити та силоміць експропріювати землі. За останні три роки постійні звернення селян до органів влади про захист їхніх законних прав не дали ніяких результатів. Фермери, чиї землі були насильно відібрані, не мають можливості звернутися куди-небудь за допомогою. Вони кажуть, що повністю розчарувалися в місцевій владі.

Місцева влада силоміць забирає землю у селян

Відповідно до закону, за кожен му* конфіскованої землі селяни повинні отримувати 200 000 юанів (25 000 доларів США), проте їм виплатили тільки від 10 000 до 20 000 юанів за 1 му (від 1 250 до 2 500 доларів). У цю суму включено відшкодування за відібрану землю, переселення і втрачений урожай. На завершення всього партійний комітет села утримав більше 25 % із виплачених компенсацій.

Ціни за ці землі незабаром можуть дуже підскочити, оскільки місцева влада планує побудувати міст між Шанхаєм і Нінбо. Отже, навколишні землі незабаром стануть дуже прибутковими і люди вже зараз починають всіляко намагатися відкрити тут своє підприємство. Ціна на ці землі вже підвищилася на кілька мільйонів за один му. Селяни апелюють до влади, починаючи з 2003 року, щодо цього постійно проводяться судові слухання. Крім того, фермери написали лист на ім'я Ху Цзінтао й Вень Цзябао. Проте всі зусилля селян залишаються безрезультатними, а влада робить усе, що хоче.

Пан Сунь, місцевий фермер, розповів, що жителі села, які поїхали апелювати і подавати позови, були арештовані і поміщені у в'язниці. Селяни не тільки не отримали належної компенсації, вони також не отримують ніякого соціального забезпечення або медичного страхування, що не уможливлює забезпечення їхніх найбільш необхідних потреб. Без землі селяни не можуть заробляти на життя. Проте у тих, хто відмовився продати свою землю, її конфіскували насильно, і вони не отримали за неї ніякого відшкодування.

Жорстокі придушення, арешти й вироки

За словами місцевих жителів, владою були придушені повстання селян і в інших селищах. 1 липня 2003 року місцева влада залучила міліцію, судових представників, співробітників органів держбезпеки і найнятих бандитів, щоб почати підготовчі роботи для будівництва будинків у селі Сіньян міста Сяолінь. Опір місцевих жителів був жорстоко придушений. Один із селян, пан Лі, сказав: «Тоді багато хто був жорстоко побитий. Бандити, послані представниками влади, пускали в хід палиці, ножі та серед білого дня били селян. Потім почалися широкомасштабні арешти, після чого селян випускали. Їх могли затримати тільки на три або п'ять годин. Нам удалося зняти на плівку ті події. Це незаперечний доказ жорстокості китайської комуністичної партії». (зняті кадри можна проглянути за посиланням у кінці статті)

У Китаї всім ЗМІ було наказано мовчати

Селяни розповідають: «Представники влади не дотримуються ніяких законів. Їх узагалі не турбує проблема виживання фермерів. За нашими спинами вони змовляються з бізнесменами про продаж нашої землі за високою ціною. Незрозуміло, для чого комуністична партія влаштовує показуху про контроль корупції. Це всього лише порожні гасла, брехня. Деякі державні працівники проглянули наше відео, але відповіли, що не мають змоги змінити цю ситуацію».

Селяни надали відеокадри та інші докази таким телеканалам як  Phoenix TV і CCTV, "Today's Focus" і "Farmers Daily", проте скрізь відповіли, що не можуть допомогти їм.

Відео-ролики: (формат Windows Media File)
01.wmv
02.wmv
03.wmv

* му – одиниця вимірювання земельних площ у Китаї, яка дорівнює 0,067 га

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...