• Китайські поліцейські неодноразово викликали жінку в дільницю лише через те, що вона прочитала 'Дев'яти коментарів'

  • Середа, 29 листопада 2006 року
 

Нещодавно стара китаянка, що приїхала в гості до родичів, повідала їм історію про одну співвітчизницю, яку в Китаї поліцейські неодноразово викликали в дільницю лише за те, що вона прочитала "Дев'яти коментарів".
Ця стаття публікується на знак підтримки потерпілої.  Для того щоб не піддавати пенсіонерку небезпеці, у статті вона фігурує під ім'ям Цюпін.

Одного разу Цюпін знайшла в поштовій скриньці брошуру  "Дев'ять коментарів про компартію", яку прочитала вся її сім'я. Проте, можливо, унаслідок розмов із кимось про цю книгу, або через прослуховування, поліція дізналася про книгу й викликала її в дільницю для допиту. Жінка не знала для чого її викликають.

У дільниці поліцейський спочатку запитав її ім'я, адресу, телефон, а потім люто закричав: "Ми дізналися, що в тебе є “Дев'ять коментарів”! Від кого ти їх отримала й кому давала? Чесно все розказуй!"

Цюпін впала в паніку й чесно сказала, що вийняла книгу зі своєї поштової скриньки, що нікому її не передавала й, більш того, уже викинула.

Поліцейський знову закричав: "Ти передаєш антиреволюційні матеріали, і це дуже серйозно. Добре пригадай, хто тобі їх дав? З ким ти зв'язувалася з цього приводу?"

Налякана пенсіонерка сказала, що визнає свою помилку й гарантує, що її більше не читатиме. Урешті-решт, її відпустили. Прийшовши до додому, вона все розповіла  сім'ї. Рідні сердилися й говорили, що як поліцейські можуть так поступати, але подумали й вирішили, що краще не напрошуватися на проблеми й промовчати.

Але через кілька днів її знову викликали в поліцейську  дільницю й поставили ті ж запитання, що й першого разу. Жінка, хоч і була пригнічена, терпляче все пояснила, і через ввічливість не показала своїх емоцій. Удома вона розповіла про все чоловікові та синові, які сильно  розгнівалися на поліцейських і говорили, що хіба поліцейським більше нічого робити, адже ми не скоювали ніякого злочину. Вони хотіли піти в дільницю самі, але Цюпін сказала: «Гаразд, менше суперечок - менше проблем».

Через тиждень із поліції знову зателефонували, запрошуючи її прийти. Цього разу вона не стрималася: " Ви знову й знову телефонуєте! Невже у вас немає важливіших справ? Я просто прочитала “Дев'ять коментарів”, і що в цьому поганого? Вам не набридло постійно допитувати мене? Вам нічого робити? Раніше я багато чого читала, але не зовсім тому вірила. Однак, після ваших знущань я більше не вірю вам, а вірю тільки “Дев'яти коментарям”!»

Чим більше вона говорила, тим більше сердилася, але несподівано поліцейський притих і, сказавши кілька нічого не значущих слів, поклав трубку. З того часу її більше не турбували дзвінками. Кожного разу, коли Цюпін згадує про це з рідними, або друзями, усі обурюються, і гойдають головою, кажучи: "Скоро кінець КПК".

Автор: інкогніто

Версія китайською мовою The Epoch Times

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...