• Міжнародні корпорації обвинувачуються в скиданні стічних вод

  • Субота, 18 листопада 2006 року
 
Як повідомляє китайська газета Southern Weekly від 26 жовтня, Центр досліджень навколишнього середовища недавно опублікував список, в якому принаймні 33 міжнародних корпорації, які діють на території Китаю (п'ять із яких числяться в рейтингу корпорацій, що потрапили до ”Fortune Global 500”), порушили правила захисту навколишнього середовища і стали головними  винуватцями забруднення води.

За даними звіту, у цей список включені такі компанії: ”The Shanghai Matsushita Battery Co., Ltd” – дочірня компанія ”Matsushita Electric Industrial Co., Ltd”, що стоїть на 47-му місці в рейтингу ”Fortune's Global 500”, яка в результаті поломки своїх споруд для відведення стічних вод перевищила допустимі норми викиду; Pepsico. Inc у Чанчуні (компанія-засновник ”Pepsi-Cola International”, 175-е місце в рейтингу), що збільшила скидання відходів; ”Nestle Sources Shanghai Ltd”, дочірня компанія швейцарської ”Nestle” (53-е місце), що запустила виробництво в експлуатацію без схвалення її очисних пристроїв; 3M у Шанхаї  (301-е місце в рейтингу компанії-засновника), яка почала виробництво без оцінки впливу його на екологію.

Компанії порушують основні інструкції

Недавно директор неурядової організації Центр досліджень населення та екології Ма Цзюнь, який у 2006 році був внесений журналом Time до сотні найбільш впливових людей світу, оголосив цей список. Він підкреслив, що ці міжнародні корпорації порушили основні інструкції захисту навколишнього середовища Китаю.

Вони лідирують у таких галузях як, харчова промисловість, хімічне виробництво, електроніка, механічне виробництво в різних країнах світу – США, Японії, Швейцарії. Крім вищезазначених філіалів у Китаї, включених у рейтинг ”Fortune Global 500”, у списку є і деякі відомі китайські компанії. Наприклад, ”Holding Co., Ltd” у Шанхаї, що фінансується японською ”Kao”, яка в 2005 притягувалася до суду через довільне перевищення норм дренажу стічних вод. А також китайське спільне підприємство ”American Standard Companies, Inc” – лідируюча компанія світу по виробництву сантехніки й філіал американської піцерії ”Pizza Hut” у Шанхаї.

Компанії зі списку – лише частина порушників

Компанія в провінції Фуцзянь, що отримала інвестиції від німецької ”Noell Crane Systems Ltd” також внесена до списку. Діяльність компанії перебуває під ретельним контролем після того, як вона запустила виробництво без очисних споруд, що призвело до серйозного забруднення.

Філіал британської компанії  ”Purolite International Company Ltd” у провінції Чжецзянь включений у список як головне джерело забруднення провінції. ”Purolite International Company Ltd” – найбільша у світі міжнародна корпорація по виробництву іонообмінної смоли.

Приватний філіал японської ”Yamaha Motor Co. Ltd” у провінції Хунань значиться в списку, як одна із 20 кампаній, що створюють найбільш сильне забруднення. Інша компанія в місті Чжучжоу також перебуває під ретельним спостереженням через свою лінію електролітичного покриття, що становить серйозну небезпеку для екології.

”Це лише частина звіту про порушення інструкцій міжнародними корпораціями Китаю”, – говорить Ма Цзюнь. Очевидно, цей список стосується лише до компаній, причетних до забруднення води. Корпорації, винні в забрудненні повітря або ґрунту, не були включені. Крім того, до списку були занесені лише ті, кого відзначили різні організації із захисту навколишнього середовища. У деяких провінціях Китаю ці списки не були обнародувані.

Міжнародні корпорації повинні лідирувати

Голова ”Green Peace” у Китаї Люй Сичен вважає, що більшість китайських компаній не дотримуються правил із захисту навколишнього середовища тому, що вони не здатні відповідати стандартам. Але для міжнародних  компаній це, в основному, проблема працездатності: ”Міжнародні корпорації повинні лідирувати у відповідних галузях промисловості”.

Чиновник із китайського бюро із захисту навколишнього середовища підкреслив, що контроль цих міжнародних корпорацій громадськістю Китаю дуже важливий. У містах Америки або Європи, якщо виробництво не схвалюється в суспільстві, громадські слухання або парламент, ймовірно, забороняють його. Хоча в оцінці впливу на екологію в Китаї громадськість тепер бере деяку участь, її вплив поки далекий від бажаного.

The Epoch Times (Велика Епоха)

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...