• Китай припиняє інвестування Північної Кореї через випробування ядерної зброї, які проводяться нею

  • Понеділок, 30 жовтня 2006 року
 

Китай. Проведені Північною Кореєю ядерні випробування стали загрозою стабільності фінансових ринків Східної Азії.

Більшою мірою це торкнулося китайських інвесторів, що у минулому викликали хвилю інвестицій до Північної Кореї. Тепер вони нерішучі, передчуваючи крах.

Паніка серед них призвела до того, що багато хто з них готовий відкликати свої інвестиції з комуністичного союзника Китаю.

За офіційними статистичними даними Китаю, опублікованими в пекінському виданні China Business, обсяг торгівлі між Китаєм і Північною Кореєю з 2001 по 2005 рр. більш ніж подвоївся й досяг 1,58 млрд. доларів США. У 2006 р. китайці зробили 44 різних капіталовкладень до Північної Кореї на загальну суму 127,22 млн. доларів США.

Ці кошти інвестувалися в різні галузі промисловості, такі як харчова, електронна, хімічна, медична, легка, швейна, сировинна, будівельних матеріалів і транспорт.

Цього року влада комуністичного Китаю стимулювала великі капіталовкладення у видобуток корисних копалин у Північній Кореї. Значний приплив китайського бізнесу до Північної Кореї викликав деяку міжнародну занепокоєність. Японське видання The Asahi Shimbun вказало на те, що Комуністична партія Китаю намагається встановити свій абсолютний вплив у Північній Кореї та узяти управління її економікою у свої руки.

Не зважаючи на це, ядерні випробування, проведені Північною Кореєю 9 жовтня, змінили всі плани. Невизначеність ситуації на північнокорейському півострові турбує китайців. Багато бізнесменів висловили свою занепокоєність ситуацією, що склалася, кажучи, що ”необхідно виїхати, але неможливо повернути інвестовані кошти”.

Чень Сяоян, генеральний директор приватного підприємства з провінції Чженьцзян, брав участь у добуванні двох млн. тонн вугілля з родовища в Північній Кореї, 20 тис. тонн із яких щомісячно експортував до Китаю. Він сказав, що завод завжди був заповнений робітниками, але зараз через відсутність бізнесу всі вони пішли. Відсутність покупців, навіть якщо продавати збитково, не залишає Ченєві іншого виходу, як повернутися на батьківщину. І багато хто подумує про те ж.

Ван Цзяньмінь, який виїхав до Північної Кореї три роки тому, щоб інвестувати гірничодобувний бізнес, повернувся на материковий Китай. Він сказав, що ядерні випробування можуть призвести до того, що система підземних джерел води ризикує бути серйозно забрудненою радіоактивними речовинами і весь водний запас корейського півострова буде заражений.

Персонал Економічного консультативного центру Корейського півострова, розташованого в місті Шаньдун, провінції Ляонін повідомив, що бізнесмени стурбовані впливом ядерних випробувань на економіку. Вони дуже роздратовані й налякані; проте негайне повернення їхніх великих інвестицій неможливе. Більше за все постраждали ті, хто вклав інвестиції у прикордонну торгівлю між Китаєм і Кореєю.

Міжнародна торгова корпорація в Даньдуні, провінції Ляонін, що багато років експортувала сільськогосподарську й медичну продукцію до Північної Кореї, за повідомленнями, після ядерних випробувань припинила інвестиційні вливання. Дун Луншен, китайський експерт із питань Північної Кореї, вказав на те, що зараз тамтешня обстановка сповнена ”сум'яття і жаху; іноземні інвестиції зникають, як морський відплив”.

Велика Епоха

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...