• У Китаї проводяться шкільні екскурсії на оголошення смертного вироку

  • Субота, 11 листопада 2006 року
 
Як мовиться в прес-релізі Міжнародної Амністії, дивним елементом святкової програми, згідно з повідомленням, опублікованим на одному з китайських інформаційних сайтів, стала для кількох сотень китайських школярів екскурсія на засідання суду, під час якого шістьох чоловік засудили до страти.
 

”Китайський уряд регулярно ”відзначає” державні свята масовими стратами злочинців, – заявила керівник відділу Міжнародної Амністії з питань країн Азії Інгрід Массадж. – У цьому році осінній фестиваль припадає на той самий тиждень, що і Національний день Китаю (1 жовтня), через що кількість страт різко підскочила”.

Школярі увійшли до числа двох із половиною тисяч глядачів. Показове оголошення вироків, що відбулося в одному зі спортивних залів міста Чанша (столиці провінції Хунань) співпало з осіннім фестивалем. Потім шістьох чоловіків відвели на лобове місце і розстріляли, повідомляє веб-портал ”Тома”.
Діти, які відвідали "екскурсію", відповідно до повідомлення, вчаться в молодших і середніх класах. Вік учнів – від шести до 17 років. Діти були присутні під час оголошення подробиць вчинених злочинів (зокрема вбивства, збройного нападу й викрадання людей), а потім мали змогу спостерігати за виголошенням смертних вироків.

Зняття школярів із занять для відправки на такий захід, мабуть, суперечить Конвенції про права дитини, яку Китай ратифікував у 1992 році. Згідно з цією Конвенцією, освіта повинна бути спрямована на ”виховання пошани до прав людини й основних свобод”.

Усього протягом останніх кількох днів у Китаї страчено не менше 100 чоловік, включаючи шістьох, засуджених у Хунані. Китайська система кримінального правосуддя як юридично, так і практично не в змозі забезпечити справедливий суд, який відповідав би міжнародним правовим стандартам. Особливу тривогу цей факт викликає у зв'язку з кримінальними справами, у яких ухвалюється смертний вирок.

Обвинувачені нерідко дають свідчення, в яких зізнаються, під тортурами, при цьому їхній доступ до адвокатів обмежений, а система апеляції є нерозвиненою та децентралізованою. Міжнародна Амністія виступає проти страти за будь-яких обставин і закликає Китай негайно припинити приведення у виконання смертних вироків для подальшого скасування страти в законодавчо.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...