Неділя, Чер 20, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Комуністичний режим Китаю купує російський зенітно-ракетний комплекс за 1 мільярд доларів

Четвер, 2 листопада 2006 року
Epoch Times | Epoch Times

За повідомленнями гонконзької газети Mingpao, Китай недавно придбав у Росії ще один зенітно-ракетний комплекс протиповітряної оборони С-300, який дасть змогу озброїти вісім ракетних батальйонів протиповітряної оборони.

Російські військові представники із свого боку повідомили, що контракт на постачання ракетного комплексу був уже підписаний із Китаєм.

У своєму повідомленні Mingpao послалося на одне з російських ЗМІ, яке заявило, що цього разу Китай купує останній удосконалений варіант ракетного комплексу протиповітряної оборони С-300 із кодовою назвою С-300ПМУ. Зона дальності ракет досягає 200 км.

Окрім уражання літаків, ракети можуть перехоплювати стратегічні балістичні ракети. Росія офіційно почала виробництво цього вдосконаленого комплексу протиповітряної оборони тільки цього року і навіть російська армія його ще не використовує.

На закінчення повідомлення також було відмічено, що це третій контракт Китаю з Росією на закупівлю ракетного комплексу протиповітряної оборони. На цей раз загальна сума контракту оцінюється в один мільярд доларів. Попередні постачання були здійснені в середині 1990 р. і в 2004 р.

Російські військові представники впевнені, що з трьома такими системами протиповітряної оборони в основному можна буде забезпечити захист усіх основних промислових і економічних центрів Китаю. Тоді Росія відхилила пропозицію Китаю про купівлю 34-х  військових транспортних літаків Іл-76 і чотирьох літаків-заправників Іл-78 загальною вартістю 1,5 мільярда доларів.

Стало відомо, що Китай  уже висловлював своє невдоволення ситуацією, яка склалася, через що була скасована намічена на вересень зустріч міністрів оборони обох країн. Але військові оглядачі впевнені, що у КПК немає ніякої іншої альтернативи. Їм залишається тільки терпляче чекати під пильною увагою всього світового співтовариства.

Велика Епоха (The Epoch Times)

 

 

Comments   

загрузка...