• Незрозумілі санкції КПК стосовно Північної Кореї

  • Вівторок, 24 жовтня 2006 року

10 жовтня китайський посол в ООН Ван Гуангі повідомив, що Північна Корея може опинитися перед лицем ”відповідних” штрафних санкцій за  проведення ядерних випробувань. Це вперше коли Китай приєднався до міжнародного співтовариства, що засудило дії уряду Північної Кореї.

До цього КПК жодного разу не висловлювала свою чітку позицію стосовно Резолюції ООН із ядерної проблеми Північної Кореї. Пекін тільки стверджував, що ООН слід зробити ”відповідні дії”.

Ця Резолюція була прийнята завдяки зусиллям США та Японії. Вона передбачає жорсткі фінансові санкції і торгові ембарго. Аналітики, проте, висловлюють побоювання, що без підтримки Китаю, ніякі заходи не матимуть значення. Врешті-решт, китайський уряд погодився з відповідними штрафними санкціями Ради безпеки ООН.Штрафні санкції повинні відповідати порушенням

П'ять постійних членів Ради безпеки ООН і представники Японії провели зустріч для обговорення характеру штрафних санкцій стосовно Північної Кореї.

Бі-Бі-Сі процитувала Ван Гуангі, передавши, що Раді безпеки ООН слід відреагувати ”впевнено, конструктивно і відповідно, але відповідати на ядерну загрозу Північної Кореї потрібно розсудливо”. Він сказав: ”Я вважаю, що повинні бути зроблені деякі штрафні санкції, але ці дії повинні бути відповідними порушенням”.

За цими словами можна припустити, що КПК не прагне бачити Північну Корею вільною від ядерної зброї.

Занепокоєння с приводу  впливу ”китайсько-корейських відносин”

За повідомленням Бі-Бі-Сі, лідер КПК Ху Цзіньтао раніше вже провів телефонні переговори з президентом США Бушем щодо ядерних випробувань Північної Кореї. Ху заявив, що не потрібно впроваджувати негайні та жорсткі санкції, і що Китай виступає за вирішення проблеми через діалог і переговори.

Спікер міністерства закордонних справ Китаю Лю Цзяньчао відзначив, що будь-які санкції ООН можуть ”без сумніву викликати негативні наслідки в китайсько-корейських відносинах”. Коли його запитали про те, що китайський уряд думає про можливість військових дій ООН, спікер відповів,  що це було б ”неймовірно”.

Коментатор ”Великої Епохи” Ван Іфен підкреслив, що КПК завжди таємно підтримувала Північну Корею в розробці ядерної зброї, проте під міжнародним тиском Пекін вимушений був погодитися з Резолюцією ООН. Ця угода також не дозволяє США втрутитися в цю проблему. Звідси видно, що КПК безумовно не хоче бачити крах свого комуністичного союзника, Північної Кореї, оскільки це призвело б до ослаблення позицій Китаю в політичній грі із США.

Китайський посол, Ван Гуангі, 10 жовтня повідомив ООН, що Північна Корея може опинитися перед лицем ”відповідних” штрафних санкцій за  проведення ядерних випробувань. Фото: Mario Tama/Getty Images

КПК далі допомагає Північній Кореї

За повідомленнями деяких ЗМІ, зайнята Китаєм позиція стосовно Північної Кореї, якоюсь мірою укріпила його відносини з Японією і Південною Кореєю.

Проте японські ЗМІ стверджують, що не зважаючи на те, що Пекін посилив свої позиції стосовно Північної Кореї, але він все ще забезпечує її великим об'ємом не переробленої нафти й продовольством для підтримки режиму.

Політичний коментатор Чень Поконг заявив, що більшість північнокорейських ядерних і військових технологій отримано з Китаю. Щорічно КПК надає Північній Кореї величезну економічну допомогу. Наприклад, постачання палива становить 70 % від споживаного, включаючи пальне для запуску ракет.

Ван Іфен висловив надію, що міжнародне співтовариство не може дуже довго залишатися сліпим. Дії китайського уряду наочно показують, чи дійсно Пекін бажає, щоб у Північної Кореї не було ядерної зброї.

Жень Цзихуей. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...