• Більше 50 чоловік загинуло від вибухів на двох вугільних шахтах Китаю

  • Неділя, 3 грудня 2006 року
 
За останніми даними, 25 листопада, удень в результаті аварії, яка сталася від вибуху газу на вугільній шахті  Чанюань (Changyuan) у районі Хоусуо (Housuo), округи Фуюань (Fuyuan), провінції Юньнань (Yunnan), загинули 32 людини, 28 отримали поранення.

Того ж дня стався вибух на вугільній шахті Цзіси Юаньхуа (Jixi Yuanhua) у провінції Хейлунцзян (Heilongjiang), що призвело до смерті 21 людини, 6 шахтарів вважаються зниклими без вісті. За даними попереднього розслідування, через аварію в системі електропостачання під землею відбулося накопичення газу, і коли електропостачання було відновлене, робітників направили на роботи з відведення газу без отримання на те дозволу. Вихід газу спричинив вибух.

Катастрофи на вугільних шахтах у Китаї є звичайним явищем. За даними китайського державного бюро з контролю за безпекою виробництва на 11 грудня 2005 р., за 2005 р. у Китаї відбулося 3 000 аварії на вугільних шахтах, у результаті яких загинуло 5491 людина, що на 206 чоловік більше, ніж загинуло у 2004 р. Організація із захисту праці й інтересів трудящих заявляє, що справжня кількість загиблих жертв цих аварій може бути більшою.

У 2005 р. у Китаї було здобуто 1,78 мільярда тонн вугілля з 5 мільярдів, здобутих за цей час у всьому світі, що становить 85% світового видобутку вугілля. Проте кількість смертей у результаті аварій на вугільних шахтах Китаю становить 80% від загальної кількості таких смертей усього світу. Кількість загиблих шахтарів у Китаї на кожну 1 000 тонну здобутого вугілля в 100 разів більша ніж у США. Цей показник у Китаї в 30 разів більший ніж у Південній Африці та більш ніж у 10 разів більший ніж в Індії.

The Epoch Times (Велика Епоха)

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...