Понеділок, Чер 14, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Нефрит у стародавньому Китаї

Четвер, 7 грудня 2006 року
Epoch Times | Epoch Times

Фото: Guang Niu/Getty Images
Міцність нефриту така, що ним легко можна дряпати скло і навіть кварц. Такий високий ступінь твердості вимагає від майстра, який обробляє його, особливих навичок і терпіння. Нефрит послідовно обробляється за допомогою інструментів, також виготовлених із нефриту, або різцем із загартованої сталі, а потім довго полірується до блиску за допомогою іншого нефриту. Фото: Guang Niu/Getty Images

У китайських прислів'ях нефрит часто використовується як метафора для позначення мужності й честі. Китайці шанували нефрит із давніх часів. Любов до нефриту, що зародилися на світанку цивілізації, і традиція його обробки збереглися, не зважаючи на всі лиха, які приходили одне за одним у Китаї.

Уже 5000 років тому в Китаї нефрит вшановували як подарунок Землі та Неба. Роль, яку він відіграв у розвитку китайської культури, зробила його символом цієї цивілізації. Згідно з археологічними розкопками, західна історія первісного суспільства включає кам'яний, залізний і бронзовий вік. У Китаї ж історичні періоди визначаються часом початку використання каменя, нефриту й бронзи. За часів династій Шан (1766 - 1122 рр. до н.е.) і Чжоу (1122- 256 рр. до н.е.) нефритові шаблі й мечі символізували владу. Вважалося, що нефрит містить у собі суть Неба та Землі, його розглядали як інструмент спілкування з богами: дрібні ремісники, які обробляли нефрит, вирізували на ньому зображення богів і відмітні знаки, що виражають шанування.

Відповідно до однієї китайської легенди фенікс і дракон є божествами, що дають народження роду. Ці дві міфічні істоти - найбільш частий мотив на прикрасах і посудинах із нефриту.

Позитивні властивості нефриту

У стародавні часи прикраси з нефриту вказували на соціальний статус людини. З класичної поезії відомо, що жінки знатного походження носили нефритові коштовності, які під час ходьби видавали мелодійний дзвін. Також нефрит ніс у собі не тільки декоративні функції. Вважалося, що між прикрасою з нефриту й людиною, яка його носить, виникає взаємодія, що має лікувальний ефект. Коли чоловік носить прикрасу з нефриту, дух каменя об'єднується з енергією (ці) людини. Тому при симптомах будь-якої хвороби рекомендувалося носити нефрит.

Китайці також надягали нефрит як символ мужності й моральності. Як свідчить прислів'я: «Добродійна людина не розлучається зі своєю нефритовою прикрасою без вагомої причини». Конфуцій порівнював людські достоїнства з нефритом, він стверджував, що вірність, ніжність, твердість, доброзичливість, чесність і розум людини відповідають різноманітності кольорів нефриту. У китайських метафорах нефрит часто асоціюється з жіночими чеснотами, такими як чистота й цнотливість. Кажуть, що ідеальна дружина чиста, як нефрит, і напівпрозора, як лід.

Версія іспанською The Epoch Times

 

 

Comments   

загрузка...