• Як на здоров'я впливає перегляд телевізора

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Субота, 13 червня 2015 року

Про те, як впливає на нас перегляд телевізора, від серіалів до фільмів, останнім часом говориться досить часто. Ми ж зупинимося лише на тому, як перегляд телевізора  відображається на здоров’ї дорослих і дітей.

На жаль, сьогодні для багатьох людей перегляд улюблених телепередач у вільний час на вихідних або після робочого дня став найбільш звичною справою. Однак ця звичка забирає по кілька годин щодня! Але навіть якщо з переглядом телепередач ви поєднуєте домашні справи або приймаєте їжу, то з часом, це сформує залежність від «ящика».

Якщо до 90-х років існувала думка, що випромінювання від телевізора є найнебезпечнішим, то сьогодні, навіть в епоху сучасних телевізорів, які не випромінюють ніяких шкідливих для здоров’я променів, «ящик» все ще залишається загрозою для здоров’я. Де ж джерело цієї небезпеки?

Щоб наочно показати, як впливає перегляд телевізора на здоров’я, наведемо результати шестирічного дослідження австралійських учених. У дослідженні брали участь 8800 добровольців, які по кілька годин на день дивилися телевізор. Узагальнивши результати, вчені зробили висновок: ті люди, які дивляться телевізор не більше 2 годин на день, на 80% менше мають ризик померти від серцевих захворювань в порівнянні з тими, хто дивиться телевізор від 4 годин на добу і більше. Також було встановлено, що кожна додаткова година перегляду телевізора на 9% збільшує ризик онкологічних захворювань, на 11% — хвороб серця і на 70% — ризик втрати гостроти зору. Іншими наслідками такої теле-залежності є гіпертонія, ожиріння та діабет.

Запитайте будь-яку людину — коли найчастіше вона дивиться телевізор. «Коли я втомився і хочу відпочити», — такою буде відповідь більшості. Однак перегляд телепередач як ніщо інше додає втоми, виснажує нас. Саме це відчуття ніколи не покидає тих, для кого перегляд телевізора вже став звичайною справою і навіть залежністю. Після перегляду телевізора ви будете почувати себе ще більш втомленими та дратівливими.

Одна з причин цього — надмірна інформація, яка нескінченним потоком ллється в вашу голову: телешоу, новини, реклама, серіали, фільми тощо. Не дивно, що до ще одного пункту негативної дії перегляду телевізора відносять зниження розумової працездатності. Під час перегляду ваш мозок не налаштований на роботу, а тільки на засвоєння інформації. Як наслідок, після кількох годин перебування в такому стані ви відчуваєте втому та сонливість, розумова активність знижується до мінімуму.

Перегляд телевізора та наше здоров’я

1. Переїдання. Дуже часто перегляд чергового захопливого шоу ми поєднуємо з їжею: насіння, горішки, чіпси і подібна висококалорійна їжа не буде корисною для вашого здоров’я. До того ж, за телевізором ми втрачаємо почуття міри і, як наслідок, переїдаємо.

2. Проблеми з травленням можуть виникнути також через звичку приймати їжу (сніданок, обід або вечерю) перед телевізором. В цьому випадку, як правило, їжа погано пережовується, чим і шкодить шлунку: шлунок не може нормально переробити таке навантаження. Згодом це може призвести до почуття втоми, дратівливості, порушення травлення, гастриту, виразці шлунка.

3. Можливість розвитку неврозу. Телевізор шкодить не тільки вашому фізичному здоров’ю, але й психіці. Зрозуміло, багато що залежить від того, що ви дивитеся. Перегляд передач, що привносять в життя негатив і низькі емоції, створює великий тиск на психіку.

4. Малорухливий спосіб життя або, інакше, гіподинамія. Перегляд телевізора ніколи не зможе замінити прогулянки на свіжому повітрі або помірне тренування. Навіть після напруженого робочого дня ви відчуєте себе набагато краще після недовгої пішої прогулянки, ніж біля екрану телевізора. Без належного навантаження можуть початися проблеми з серцево-судинною системою.

5. Порушення сну. Перегляд телевізора в нічний час може привести до розладу сну і безсоння.

Для дітей проблема перегляду телевізора виступає ще більш гостро. Чи варто дитині дивитися телевізор? Відповідаючи для себе на це питання, батьки повинні пам’ятати, що описані вище «наслідки» перегляду телевізора для дитини будуть ще більш небезпечними. Більш докладно читайте в статтях «Ворог дитячого здоров’я номер один — телевізор…» і «Сидіння перед телевізором — звичка, яку наслідують діти».

Окрім іншого, найбільш страждає від телевізора дитячий зір. Норми перебування дитини перед телевізором (на добу): для дошкільнят — 30–40 хв, молодших школярів — не більше 1 год, старших школярів — до 1,5 год.

Якщо ви все ж не уявляєте своє життя без телевізора, ретельно ставтеся до того, що ви дивитеся. Наприклад, наукові документальні фільми корисні для саморозвитку дорослим і дітям, а передачі про тварин або подорожі, заспокійливо впливають на психіку.

Враховуючи все вище сказане, спробуйте самостійно прийняти рішення чи відмовитися від телевізора та звички багатогодинного перегляду «ящика».

Пам’ятайте: нещасна людина дивиться телевізор, а щаслива — читає книги.


Читайте також:
Читання книг найбільш ефективно в боротьбі зі стресом
Секс по телевізору: що дивляться наші діти

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...