• Секс по телевізору: що дивляться наші діти

  • П'ятниця, 10 вересня 2010 року

Минулого тижня Американська академія педіатрії в звіті під назвою «Сексуальність, контрацепція та засоби масової інформації» розкритикувала демонстрацію підліткам сексу по багатьох каналах і негативний вплив, який це чинить на них.

У звіті, написаному спільно доктором медичних наук Віктором Страсбургером і Радою США з комунікацій і ЗМІ, зазначено: «Сьогодні ми спостерігаємо велику розбіжність між тим, що показують більшість каналів ТБ — випадковий секс і статеві відносини без будь-яких наслідків — і тим, чого справді потребують діти і підлітки».

«Те, що потрібно нашим підліткам — це безпосередня інформація про статеве життя і необхідність контрацептивних засобів», — додають автори звіту Американської академії педіатрії.

До речі, Рейтинг Нільсена, опублікований у минулому грудні, показав, що діти [в США] віком від 2 до 11 років у середньому дивляться телевізор по 25 годин на тиждень

Що стосується останньої частини заяви цього звіту, він не відображає того, що дійсно потребують діти.

Наша культура за допомогою телебачення, фільмів та розважальних ЗМІ, демонструючи секс на фізичному рівні, ігнорує наслідки аморальної, руйнівної поведінки і створює враження у наших дітей, що ці цінності не тільки прийнятні, але й загальнолюдські.

Я вгадую реакцію деяких людей, які побачивши слово «аморальний», стануть розхвалювати прогрес суспільства за останні 60 з гаком років у бік більш відкритого, сексуально-ліберального і вільного суспільства.

Але я думаю, що прийшов час дати нашим дітям, та й нам самим, більше вибору. Я втомився від реальності, в якій цінуються випадкові статеві зв’язки, сексуальний підтекст у розважальних дитячих програмах, а також вульгарність і безсоромність у суспільстві. Мені здається, я сумую за гарними речами в житті, які ми втратили.

Чому б не показувати комедійні серіали чи фільми про сім’ї, які навчають дітей самовладанню і стриманості? Покажіть важливість шлюбу і подружніх відносин, «любов до гроба» і вірність між чоловіком і дружиною.

Покажіть нам наслідки безладних статевих стосунків і зради; покажіть жінок і чоловіків, які, жалкуючи про свої минулі вчинки, пізніше усвідомлюють, як їхній власний егоїзм нашкодив життю інших. Розкажіть історію про дівчину, яка зберігає невинність для свого майбутнього чоловіка, і про чоловіка, який усе життя відчуває кохання лише до однієї єдиної, навіть на 50-й річниці весілля.

Ці історії дійсно існують, і я зустрічався з такими людьми, які зробили великий вплив на мої цінності в майбутньому. Я дізнався, що значить для хлопця присвятити своє серце і тіло тільки одній дружині — і отримувати таку ж любов у відповідь.

Для багатьох, хто вибрав таке життя, напевно, це не просто, але вони дотримуються цих принципів. Багато хто з них прийшов до цього, отримавши в минулому важку душевну травму і зробивши висновок, що треба жити по-іншому. Давайте більше вчити дітей цьому і підкреслювати, що добре, а що погано. Настав час для нашої цивілізації зробити поворот на 180 градусів і більше цінувати і пропагувати шляхетні якості людини.

Якщо ми підемо таким шляхом, то культура зміниться, і я вірю, що наші діти будуть дякувати і поважати нас за це. Давайте дамо їм право вибору й покажемо їм інший спосіб стосунків. Спосіб, про який багато хто з нас сам забув.

Принаймні, можна показувати ці цінності в однаковому співвідношенні на телебаченні і нагадувати підліткам про важливість самообмеження і традиційних відносин.

Автор Джим Фогарті — журналіст англомовного видання The Epoch Times.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...