• Кому дістанеться Арктика у ХХІ столітті?

  • Субота, 13 березня 2010 року
Людям, які скептично дивляться на проблему глобального потепління, слід зрозуміти, що реальна, а не передбачувана зміна клімату вже перетворює Арктику на потенційну військову гарячу точку, пише Уолтер Роджерс у виданні The Christian Science Monitor.

Скептицизм щодо зміни клімату стає розповсюдженим явищем, що є тривожним фактом. Третина американців — а це втричі більше, ніж три роки тому, — зараз вважають, що глобальне потепління не відбудеться. Однак подібне ігнорування наукових даних становить небезпеку не тільки для природи, а й відволікає нас від зростаючої загрози національної безпеки США, стверджує автор статті Уолтер Роджерс.

Прогнозоване танення льодовиків у Північному Льодовитому океані значно розширить доступ до корисних копалин, запаси яких зменшуються з кожним днем. А це, зокрема, призведе до розбіжностей з приводу арктичних територій. Арктика в XXI столітті може перетворитися на те, чим був Близький Схід у другій половині XX століття. Оскільки Америка не поспішала визнати факт зміни клімату, вона почала відставати в питанні захисту своїх прав в Арктиці, вважає автор.

«З 1995 року ми втратили 40% льодовикового покриву на Північному полюсі», — стверджує професор Роберт Хуберт з Університету Калгарі, радник уряду Канади. Хуберт поряд з іншими експертами нещодавно виступав у Центрі національної політики на конференції щодо ризиків безпеки, які тягне за собою глобальне потепління. «Слід говорити не "якщо", а "коли" розтане лід», — сказав він.

На відміну від американських жителів, Москва це добре розуміє. Микола Патрушев, Секретар Ради безпеки РФ, в 2009 році заявив, що Арктика має стати основною стратегічною ресурсною базою Росії.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...