• Ресурсів менше, а екологічних проблем більше

  • Вівторок, 24 лютого 2009 року

Продавець і покупець, як правило, на різних сторонах барикади. Той, хто продає, знаючи наші слабкості й тонко керуючи ними, викликає штучну потребу в якійсь синтетичній кофтині. Ми ж іноді робимо необдумані та «емоційні» покупки.-  Тільки сьогодні і тільки в нас, а от друга — безплатно, вона так вам личить, тільки купіть і всі чоловіки у ваших ніг.

Хотілося б вірити, та тільки досвід показує, що новинка, давши миттєве задоволення, швидко перетворюється на одне з багатьох екземплярів, що не носяться, в тісній шафі. Витрачені гроші, і підтримані виробники багатьох непотрібних товарів-одноденок. Через десяток років поповниться світовий  смітник трохи вицвілою і розтягнутою кофтиною, напевно, китайського виробництва. І до того ж, скільки років цей шматок малинової синтетики буде перетравлювати наша земля-матушка? Відповіли б екологи, що безкінечно довго, а накопичується подібного мотлоху в багато разів швидше, ніж перероблюється.

Виходить, якщо забігти наперед, потихеньку самі себе ховаємо, а отямитися нема коли за суєтою і бажанням хоч чимось себе втішити.

Але ж підігріваємо виробників на кількість дешевого та ярко запакованого товару в обмін на якість ми з вами.

Чим вимогливіше ми ставимося до якості товарів, екологічності продуктів, тим більше буде компаній, які бажатимуть нам це давати.

Вічна дилема ціни та якості. Але є здогадки, що краще жити краще, маючи менше.

Ось вам, наприклад, кілька еко-порад від Центру дружніх ініціатив та Друзів Балтики, і, можливо, ви цілком або частково забажаєте приєднатися до екологічно дружнього споживання:

- Складіть список покупок, перед тим як іти до магазину. Не купуйте привабливі, але непотрібні речі.

- Вибирайте товари, які можна використовувати багаторазово. Застосовуйте одноразові предмети тільки тоді, коли це необхідно.

- Купуйте продукти, вироблені за екологічно безпечними технологіями, без додавання шкідливих хімічних компонентів. Шукайте ці товари за екомаркуванням.

- Купуйте часто використовувані товари та продукти у великих або економічних упаковках.

- Вибирайте товар в органічній упаковці або в такій, яку можна повторно переробити.

- Купуйте місцеві продукти харчування або товари.

- Робіть покупки в найближчих до вас магазинах.

На додаток, можна продавати або віддавати безплатно непотрібні речі замість того, щоб їх викидати.

І не варто забувати, що зробити своє життя безпечним, а навколишнє середовище сприятливим можемо тільки ми з вами.

Оксана Щєткіна, Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...