ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Користь для здоров'я від «левової дієти» Джордана Петерсона

Велика Епоха
(Tatjana Baibakova/Shutterstock)

Нам завжди радили дотримуватися збалансованого харчування. Однак деякі люди дотримуються екстремальних дієт, вживаючи в їжу тільки м'ясо тварин, яйця, рибу, сир і субпродукти, повністю виключаючи вуглеводи та рослинну їжу.

Останніми роками дедалі більше дослідників стверджують, що м'ясо тварин шкідливе для здоров'я, оскільки містить багато жиру і калорій. Однак деякі прихильники м'ясоїдної дієти, також відомої як «тільки м'ясо» або «левова дієта» (сіль, м'ясо і вода), вважають, що такий підхід до харчування призводить до значного поліпшення здоров'я.

М'ясоїдна дієта Джордана Петерсона

Одним із найвідоміших прихильників м'ясоїдної дієти є Джордан Петерсон, клінічний психолог, який викладає в Університеті Торонто та Гарвардському університеті. Він перейшов на м'ясоїдну дієту 2018 року і відчув значні переваги для здоров'я.

Як пан Петерсон зацікавився м'ясоїдною дієтою? Усе почалося з його доньки, Мікаели Фуллер. З раннього віку вона страждала від безлічі хвороб, включно з ювенільним ревматоїдним артритом, біполярним розладом, безсонням, хворобою Лайма, псоріазом, екземою та аутоімунними розладами. Після переходу на м'ясоїдну дієту всі її симптоми значно покращилися.

Перетворення дочки зацікавило містера Петерсона, оскільки він сам був зайнятий вирішенням безлічі нагальних проблем зі здоров'ям. Маючи в анамнезі алкогольну і бензодіазепінову залежність, він подумував про самогубство під час ломки. Крім того, він страждав від важкої депресії та боровся з проблемами цукру в крові.

Після двох місяців дотримання м'ясоїдної дієти він схуд, покращився апетит, нормалізувався рівень цукру в крові та сон.

Переваги дієти м'ясоїдних

Як же містеру Петерсону вдалося отримати стільки переваг для здоров'я від м'ясоїдної дієти?

М'ясо містить необхідні поживні речовини. Вітамін B12, що міститься в м'ясі, необхідний для роботи нервової системи та утворення червоних кров'яних тілець. Крім того, організм засвоює і використовує гемове залізо, що міститься в м'ясі, більш ефективно, ніж негемове залізо, що міститься в рослинах.

М'ясо багате на білок і містить незамінні амінокислоти, необхідні людському організму.

М'ясо багате на цинк, вітамін B6 і омега-3 жирні кислоти. Цинк необхідний для зміцнення імунної системи та росту клітин, а вітамін B6 відіграє важливу роль у метаболізмі амінокислот. Омега-3 жирні кислоти, що містяться в жирній рибі та м'ясі тварин, необхідні для загального здоров'я.

Дієта, що складається виключно з м'яса, дає змогу уникнути вживання деяких потенційних токсинів, а також нерозчинної клітковини, що міститься в рослинах. Однак існують різні способи виведення цих речовин з організму. Тому це не означає, що слід уникати рослинної їжі.

В одному з досліджень Гарвардського університету взяли участь 2029 осіб, які дотримувалися м'ясоїдної дієти в середньому 14 місяців. Учасники дослідження не повідомили про будь-які негативні наслідки й відзначили численні переваги для здоров'я. Понад 90 відсотків людей з ожирінням, гіпертонією, діабетом, шлунково-кишковими симптомами та психічними розладами відзначили поліпшення симптомів.

Деякі прихильники стверджують, що люди — м'ясоїдні й, отже, потребують тваринної їжі. Противники вважають, що в такій дієті відсутні необхідні вітаміни, мікроелементи та клітковина, що робить її неповноцінною. Крім того, деякі критики виступають проти високобілкових дієт, вважаючи, що вони можуть негативно позначитися на нирках. Надлишок білка може посилити захворювання нирок, збільшуючи навантаження на них, оскільки вони повинні працювати інтенсивніше, щоб виводити відходи білкового обміну.

Люди, які бажають перейти на м'ясоїдну дієту, повинні забезпечити достатнє споживання жирного м'яса. Жир — це джерело енергії, що знижує залежність організму від калорій, одержуваних з білка. Одне з досліджень показало, що тривале вживання високобілкової дієти може призвести до шлунково-кишкового дискомфорту та навіть ушкоджень печінки й нирок. Тому щоденне споживання білка не має перевищувати 35 відсотків від загальної кількості калорій.

За матеріалами The Epoch Times