ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ранкова кава захистить від ожиріння та проблем із суглобами

Велика Епоха
(officeU1/Shutterstock)

Ранкова порція кави може зробити більше, ніж просто розбудити вас і допомогти зберегти концентрацію до обіду.

Нові дослідження показують, що кофеїн, який міститься в улюбленій чашці кави, справді може допомогти вам залишатися стрункими й уникнути проблем із суглобами.

Генетичний зв'язок кофеїну з масою тіла та суглобами

У лютому в журналі BMC Medicine було опубліковано геномне дослідження асоціацій — метод, який використовується для виявлення генетичних маркерів, пов'язаних із фенотипічними ознаками.

Вони вивчали генетичні варіанти, пов'язані з метаболізмом кофеїну, і те, як це може впливати на рівень кофеїну, що циркулює в крові.

Дослідники отримали генетичні дані про кофеїн у плазмі в результаті попередніх повногеномних досліджень асоціації за участю 9876 осіб віком від 47 до 71 року, більшість з яких були європейського походження.

Генетичну інформацію щодо остеоартриту та остеоартрозу, а також дані щодо індексу маси тіла (ІМТ) було взято з метааналізу, що включав понад 177 000 випадків захворювання та понад 649 000 контрольних випадків.

Отримані дані свідчать про те, що тривале підвищення рівня кофеїну може знизити масу тіла й ризик розвитку остеоартрозу та остеоартриту. Результати також підтверджують попередні генетичні дані про захисний вплив кофеїну в плазмі крові на ризик розвитку надмірної ваги та ожиріння, вважають автори дослідження.

Обмеження дослідження

Однак учені не змогли підтвердити деякі фактори, пов'язані зі споживанням кофеїну. У дослідженні використовували дані генетичних асоціацій, тому неможливо екстраполювати прямий ефект від вживання кофеїну в раціоні, повідомив The Epoch Times доктор Діпендер Гілл, провідний автор дослідження і вчений-клініцист з Імперського коледжу Лондона.

"Крім того, неможливо визначити, чи пов'язаний потенційний вплив, що спостерігається, з кофеїном або з іншими хімічними речовинами, які також присутні в кофеїновмісних харчових продуктах і напоях", — додав він.

Доктор Гілл додав, що ці результати мають стати основою для подальших досліджень впливу кофеїну на здоров'я й потенційно можуть бути використані в терапевтичних цілях.

Суперечливі дані про потенціал кофеїну для зниження ваги

З біологічного погляду вважається, що кофеїн підходить для контролю ваги, оскільки він підвищує метаболізм і допомагає спалювати жир у тварин і в клітинних культурах, розповів The Epoch Times доктор Шрірам Мачінені, який очолює програму контролю ваги в Montefiore Einstein у Нью-Йорку. Однак дослідження іноді суперечать одне одному.

"Наприклад, вищі рівні кофеїну в крові у дітей відповідають більшому ожирінню", — додав він, зазначивши, що це, найімовірніше, пов'язано зі споживанням газованих напоїв.

За словами доктора Мачінені, зв'язок між ожирінням і споживанням кофеїну у дорослих вивчений недостатньо добре.

За матеріалами The Epoch Times USA