ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Google знищить дані про перегляд сайтів у режимі інкогніто, щоб уникнути судового розгляду (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Компанія Google погодилася знищити мільярди записів даних, щоб врегулювати судовий позов, у якому стверджується, що вона таємно відстежувала використання інтернету людьми, які думали, що користуються приватним браузером.

Умови врегулювання були подані в понеділок до федерального суду Окленда, штат Каліфорнія, і потребують схвалення окружного судді США Івонни Гонсалес Роджерс.

Адвокати позивачів оцінили угоду більш ніж у 5 мільярдів доларів і до 7,8 мільярда доларів. Google не виплачує жодних компенсацій, але користувачі можуть подати на компанію індивідуальний позов про відшкодування збитків.

Колективний позов розпочався 2020 року й охоплює мільйони користувачів Google, які використовували приватний перегляд із 1 червня 2016 року.

Користувачі стверджували, що аналітика, куки та застосунки Google дають змогу підрозділу Alphabet (GOOGL.O) неправомірно відслідковувати людей, які перевели браузер Google Chrome у режим "Інкогніто", а інші браузери — у режим "приватного" перегляду.

За їхніми словами, це перетворювало Google на "непідзвітне джерело інформації", даючи змогу дізнаватися про їхніх друзів, улюблені страви, захоплення, купівельні звички і "найінтимніші та потенційно незручні речі", які вони шукають в інтернеті.

Відповідно до угоди, Google оновить інформацію про те, що вона збирає під час "приватного" перегляду, і цей процес уже почався. Вона також дозволить користувачам "Інкогніто" блокувати сторонні файли cookie протягом п'яти років.

"У результаті Google збиратиме менше даних із приватних браузерів користувачів, і Google зароблятиме на цих даних менше грошей", — пишуть адвокати позивачів.

Представник Google Хосе Кастанеда заявив, що компанія рада врегулювати позов, який вона завжди вважала необґрунтованим.

"Ми ніколи не збираємо дані про користувачів, коли вони використовують режим інкогніто", — сказав Кастанеда. "Ми раді видалити старі технічні дані, які ніколи не були пов'язані з конкретною людиною і не використовувалися для персоналізації".

Девід Бойс, адвокат позивачів, у своїй заяві назвав врегулювання "історичним кроком у вимозі чесності та підзвітності від домінуючих технологічних компаній".

Попередньої угоди було досягнуто в грудні, що дало змогу уникнути запланованого на 5 лютого 2024 року судового розгляду. Умови на той момент не розголошували. Адвокати позивачів планують згодом вимагати від Google виплати незазначених судових витрат.