ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Картина, куплена на аукціоні в Іспанії за 926 євро, виявилася твором Дега

Велика Епоха
"Elogi del maquillatge" (Edgar Degas)

Картина, названа «Похвала макіяжу» (Éloge du maquillage) у зв'язку з віршем Бодлера із есе «Художник сучасного життя», була продана на аукціоні за скромну суму в 926 євро каталонському колекціонерові. Як повідомляє ЗМІ El Punt Avui, автентичність картини Дега було підтверджено, а її реальна вартість оцінюється в 7-8 мільйонів євро.

Історія цієї картини лише нещодавно стала надбанням іспанської преси, оскільки «Éloge du maquillage» зараз виставлена у Французькому інституті в Мадриді.

Каталонський колекціонер дізнався про цю роботу 2021 року на аукціонному сайті Todocolección. Стартова ціна була встановлена в один євро, і він зміг придбати її за 926 євро. Потім він вирішив звернутися до експертів, щоб вони оцінили цю пастель на картоні, що зображає двох жінок XIX століття.

Мішель Шульман, фахівець з Дега, провів «вичерпний аналіз пігментів». Це «скрупульозне дослідження», проведене, зокрема, «за допомогою рентгенівських променів і фотографій», дало змогу без тіні сумніву зробити висновок, що це картина Едгара Дега, написана 1879 року. На роботі також стоїть підпис французького художника-імпресіоніста, і, за словами Мішеля Шульмана, він не був доданий згодом.

За оцінками експерта, вартість роботи становить близько 7-8 мільйонів євро, при цьому деякі картини Дега можуть коштувати до 12 мільйонів євро.

Експерти також простежили історію картини. У 1887 році барселонський художник Хуліа Бастінос придбав цю роботу, перебуваючи в Парижі. Потім «L'Éloge du maquillage» була повернута родині художника, щоб захистити її під час Громадянської війни. Промисловець Жоан Ллонч Салас, меценат і колекціонер творів мистецтва, придбав картину 1940 року.

За словами Мішеля Шульмана, «остання етикетка — з галереї Гаспар у Барселоні, де Ллонч дозволив картині вперше бути виставленою на загальний огляд на Різдво 1952 року, поряд з роботами Пікассо, Ренуара і Ван Гога».

Один зі спадкоємців Жоана Ллонча Саласа виставив картину на аукціон 2021 року, оскільки не був упевнений, що це справжня робота Дега.