ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Перо вимерлого птаха продано на аукціоні за неймовірні $46 500 (ФОТО)

Велика Епоха
Перо гуї, яке було продане на аукціоні за рекордні 46 251 новозеландських доларів (Courtesy of Webb’s Auction House)

Перо вимерлого новозеландського птаха продали за рекордну ціну невідомому покупцеві на аукціоні в Окленді.

Одна пір'їнка гуї — вимерлого новозеландського птаха з дуже цінним оперенням — була продана за 46 521 новозеландських доларів (28 365 доларів США), що зробило її найдорожчою пір'їнкою, коли-небудь проданою на аукціоні.

Оскільки воно важить приблизно 9 грамів, вартість пера становить $5,169 за грам, порівняно з $127 за аналогічну вагу золота.

Попередня найвища ціна пера гуї була встановлена в 2010 році, коли воно було продане за $8 400. Очікувалося, що цей лот коштуватиме від $2,000 до $3,000.

Минулого року пара опудал гуї була продана на аукціоні в Британії за $466 000, попри заклики громадськості до уряду втрутитися і повернути їх до Нової Зеландії.

Перо зареєстроване в Міністерстві культури та спадщини як taonga tūturu (автентичний скарб), це означає, що купити його може лише зареєстрований колекціонер таких предметів, і воно не може покинути Нову Зеландію без дозволу.

Гуя був найбільшим з п’яти новозеландських видів горобцеподібних птахів, приблизно такого ж розміру, як сорока.

Її дзьоб мав помаранчевий ободок біля основи з кожного боку, але вона цінувалася за довге хвостове пір’я, яке було переважно чорного кольору з білим кінчиком, що сягав двох-трьох сантиметрів.

Кісткові рештки вказують на те, що гуї був поширений на всьому Північному острові Нової Зеландії, але відсутній на Південному.

Маорі та поселенці його повністю знищили.

Свою назву, дану маорі, цей вид отримав від сигналу тривоги, який звучав як «уіа, уіа, уіа». Востаннє їх бачили в 1907 році, але експерти кажуть, що, ймовірно, вони повністю вимерли десь у 1920-х роках.

На них полювали маорі, і вони вже були рідкісними ще до європейського заселення.

Яскраве хвостове пір’я цінувалося як прикраса для одягу та волосся і було зарезервоване для вождів та інших високопоставлених осіб.

Три гуї (Heteralocha acutirostris), близько 1900 року, Лондон, автор Йоханнес Кюлеманс. Придбано 1993 року за кошти Новозеландської ради лотерейних грантів. Те Папа (1993-0029-6). (Public Domain)

Хвостове пір’я стало модним у Британії після того, як герцог Йоркський сфотографувався з ним під час візиту до Нової Зеландії в 1901 році, і поселенці також почали полювати на них. Тисячі птахів були вивезені за кордон, а заходи захисту, запроваджені у 1890-х роках, погано виконувалися.

Лія Морріс, керівник відділу декоративного мистецтва Webb’s, пояснює ціну пера його чудовим станом. Воно було захищене архівним папером та ультрафіолетовим склом.

«Гуя — це такий культовий птах, і багато людей так чи інакше пов’язані з ним», — додала вона. «Пір’я не має великої кількості пучків… ви також побачите, що воно зберегло багато своїх кольорів… насичений коричневий і переливчастий відтінок, і немає жодних ознак пошкодження комахами».

Про походження та історію пера відомо небагато, і пані Морріс сказала, що не може розголошувати інформацію про продавця чи покупця через угоду про конфіденційність. Однак, вони обидва були зареєстрованими колекціонерами, які проживають у Новій Зеландії.

На аукціоні були присутні близько 30 осіб, але всі ставки були зроблені телефоном або онлайн. Міжнародних ставок не було.

«Коли торги врешті-решт припинилися і молоток опустився, в залі пролунали оплески — таке не часто можна почути на аукціоні», — зазначила пані Морріс.