ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Тайфун забрав життя щонайменше сімох людей на Філіппінах, тисячі людей залишилися без даху над головою (ВІДЕО)

Велика Епоха
На цьому роздатковому фото, наданому Береговою охороною Філіппін, співробітники станції берегової охорони Південний Кесон рятують мешканців із затоплених будинків у місті Лусена, провінція Кесон, Філіппіни, у неділю, 26 травня 2024 року. (Берегова охорона Філіппін)

Тайфун нарешті відійшов від Філіппін, в результаті якого загинуло щонайменше семеро людей, в основному через повені або повалені дерева, а також були закриті кілька морських портів, і тисячі пасажирів опинилися в скрутному становищі, повідомили у вівторок офіційні особи.

Тайфун «Евіньяр» підкрався до східного узбережжя країни пізно ввечері в п'ятницю і затримався над філіппінськими островами на кілька днів, після чого перемістився на північний схід від архіпелагу. Усі штормові попередження були зняті у вівторок.

Зміна напрямку руху тайфуну вберегла густонаселену столицю Манілу від потенційно руйнівного удару.

Востаннє «Евіньяр», відомий під місцевою назвою «Агон», був зафіксований у вівторок приблизно за 450 кілометрів на схід від північного міста Баско в провінції Батанес зі швидкістю вітру 130 км/год і поривами до 160 км/год, згідно з даними урядових синоптиків.

Щонайменше шестеро селян потонули у паводкових водах або загинули, потрапивши під падаючі дерева під час раптової повені у провінції Кесон, яка найбільше постраждала від стихії, повідомила поліція провінції. У південній східній провінції Місаміс загинула жителька села, коли дерево впало на мотоцикл таксі, на якому вона їхала зі своєю сестрою до школи, повідомила поліція.

Багато сіл були затоплені раптовими повенями. У Лусені, столиці провінції Кесон, деякі низинні райони були поглинуті водою до 2,4 метра. За словами губернатора Кесона Анжеліни Тан та інших чиновників провінції, повінь частково сталася через засмічення дренажних систем після надзвичайно спекотного літнього сезону.

За словами пані Тан, багато будинків, у тому числі резиденція губернатора, були пошкоджені сильним вітром і проливними дощами. За її словами, тайфун змусив її шукати притулку в іншому місці, поки вона наглядала за розподілом продовольства та іншої допомоги серед переміщених селян.

Перед вильотом до Брунею у вівторок з державним візитом президент Фердинанд Маркос-молодший заявив, що від тайфуну постраждали понад 26 700 осіб, багато з яких втекли до евакуаційних центрів у п'яти провінційних регіонах. За його словами, три аеропорти і 29 морських портів не могли нормально працювати через тайфун, в той час як шість міст і селищ були знеструмлені.

Понад 4800 пасажирів, водіїв вантажівок і вантажників опинилися в скрутному становищі через закриття морських портів, коли тайфун обрушився на південні і центральні провінції, повідомила берегова охорона Філіппін.

«Ще до того, як тайфун вдарив, ми перевезли вантажі з гуманітарною допомогою в місця поблизу очікуваного шляху тайфуну, так що вони були готові», – сказав Маркос.

Близько 20 тайфунів і штормів щороку обрушуються на Філіппінський архіпелаг, який також лежить в азійському регіоні, де часто відбуваються землетруси і виверження вулканів, що робить його однією з найбільш схильних до стихійних лих країн світу.

У 2013 році тайфун «Хайян», один з найсильніших за всю історію спостережень, забрав життя понад 7 300 людей, зрівняв з землею цілі села, відніс кораблі вглиб країни і змусив понад 5 мільйонів жителів центральної частини Філіппін покинути свої домівки.