ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Парламент Тайваню ухвалив закон, який уважають пропекінським (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Парламент Тайваню схвалив пакет реформ, спрямований на розширення повноважень законодавців під час перевірки діяльності нового президента. Десятки тисяч тайванців зібралися біля парламенту, протестуючи проти цього рішення.

Президентство Вільяма Лая на Тайвані почалося з хаосу. Він вступив на посаду минулого понеділка. Відтоді люди почали збиратися біля будівлі парламенту Тайваню. Акції тривають і зараз.

Щоправда, вони протестують не проти Лая, а проти головної опозиційної партії острова, котра бажає отримати більше повноважень, щоб контролювати нового президента.

Головна проблема Лая – його партія не має парламентської більшості.

Водночас керівна партія Лая рішуче захищає суверенітет Тайваню, що злить Китай. Опозиційна партія ж дружелюбніша до Пекіна.

Деякі експерти побоюються, що КПК дістане більший вплив через опозиційну партію.

У Вей-жэнь, професор Інституту історії Тайваню сказав: «Синьо-білий законодавчий переворот – це поступовий державний переворот, безперервне розчленування суверенної демократичної системи Тайваню. Він починається з поступової ерозії, що веде до повного захоплення влади: витіснення виконавчої влади, підпорядкування судової влади та, нарешті, встановлення парламентської диктатури. Вони хочуть змінити громадську думку, що в результаті призведе до демонтажу суверенної державної системи Тайваню та добровільного злиття з Китаєм».

«Синя» та «Біла» партії – опозиційні партії острова. Саме вони просували законопроєкт.

Серія протестів проти цих заходів спалахнула через день після інавгурації Вільяма Лая.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube