ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Внучка Елвіса оскаржує в суді шахрайство і продаж колишнього будинку співака (ВІДЕО)

Велика Епоха
Акторка Райлі Кіо на Met Gala 2024 у Метрополітен-музеї в Нью-Йорку 6 травня 2024 року. (Angela Weiss/AFP via Getty Images)

Онука Елвіса Преслі, Даніель Райлі Кіо, бореться за те, щоб не допустити виставлення на аукціон маєтку Грейсленд, колишнього будинку покійного співака. Кредит, у якому будинок використовували як заставу, так і не було погашено.

20 травня суддя в Мемфісі, штат Теннессі, задовольнив прохання Кіо про тимчасову заборону на публічний продаж історичної власності.

Згідно з опублікованим на початку місяця повідомленням про звернення стягнення на майно, Ліза Марі Преслі, мати Кіо, 2018 року підписала трастовий договір на користь компанії Naussany Investments і використовувала Грейсленд для забезпечення кредиту в розмірі 3,8 мільйона доларів. Ліза Преслі, якій було 54 роки, померла від кишкової непрохідності в січні 2023 року.

Після смерті матері 34-річна Райлі Кіо стала єдиною довіреною особою трасту, що володіє Грейслендом.

«Ці документи є шахрайськими», — написав адвокат Кіо в 60-сторінковій скарзі, поданій 15 травня. «Ліза Марія Преслі ніколи не позичала гроші у Naussany Investments і ніколи не давала трастовий договір Naussany Investments».

Адвокат Кіо стверджує, що документи, навіть якщо на них стоїть підпис пані Преслі, є підробкою.

«Хоча на документах стоять підписи, схожі на підпис Лізи Марі Преслі, Ліза Марі Преслі насправді не підписувала ці документи», — йдеться в судовому документі.

Адвокат виділив два моменти, які, на його думку, доводять, що документи є підробкою.

По-перше, нотаріальне підтвердження векселя містить формулювання, «яке було дозволено тільки у 2020 році», тоді як документи, про які йдеться, датуються 2018 роком, каже він.

Друга проблема пов'язана з нотаріусом Кімберлі Філбрік, яка повинна була завірити вексель і договір.

«Я ніколи не зустрічалася з Лізою Марі Преслі і не завіряла жодного документа, підписаного Лізою Марі Преслі», — йдеться в заяві під присягою, підписаній Філбрік. Я не знаю, чому мій підпис стоїть на цьому документі».

Елвіс Преслі помер у серпні 1977 року у віці 42 років. Його дочка, Ліза Марі Преслі, була єдиною спадкоємицею його майна. Елвіс і його дружина Прісцилла Енн Преслі розлучилися в жовтні 1973 року після шести років шлюбу.

Через п'ять років після смерті співака в Грейсленді відкрили музей і туристичну пам'ятку, присвячену покійному співакові й акторові. Щорічно Грейсленд відвідують сотні тисяч людей.

У 2005 році місіс Преслі продала 85% акцій компанії Elvis Presley Enterprises (EPE), включно з правами на ім'я Елвіса та управління діяльністю Грейсленда, під час угоди, вартість якої оцінюють у 100 мільйонів доларів.

Вона зберегла за собою 15% акцій, які залишила своїм трьом дочкам, Кіо і 15-річним близнюкам Гарпер і Фінлі. Її син Бенджамін Кіо наклав на себе руки 2020 року.

Райлі Кіо є «єдиною довіреною особою» 15-відсоткової частки, що належить їй та її сестрам в EPE, яка охоплює «100-відсоткове володіння самим маєтком Грейсленд і його оригінальною територією, а також особистими речами їхнього діда — костюмами, гардеробом, нагородами, меблями, автомобілями тощо».

«Компанія Elvis Presley Enterprises може підтвердити, що ці претензії є шахрайськими», — йдеться в заяві EPE, опублікованій на її сайті 21 травня. «Ніякого примусового продажу бути не може. Іншими словами, скарга міс Кіо була подана, щоб зупинити це шахрайство».