• Південний Судан зазнав бомбардування

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 1 березня 2012 року
Південний Судан зазнав бомбардування по нафтових полях і свердловинах для видобутку води за 74 км від кордону з Північним Суданом, повідомляє AFP з посиланням на міністра інформації Південного Судану Барнаба Маріан Бенджаміна.
Атаку здійснювали за підтримки авіації північно-суданські війська, які просунулися вглиб суміжної території вже на 17 км. Наземні ж війська захопили нафтовидобувний центр Південного Судану — провінцію Юніті.
Влада Північного Судану звинувачує уряд Південного у підтримці повстанців, що діють у ряді провінцій на північ від кордону. Однак Південний Судан категорично відкидає ці заяви.
Останній рік збройні інциденти відбуваються на кордоні двох країн постійно, а їх жертвами нерідко стають і мирні жителі. Нова хвиля збройного конфлікту почалася кількома днями раніше, коли повстанці захопили військову базу урядової північно-суданської армії неподалік від кордону з Південним Суданом.
Незважаючи на те, що Судан у 2011 році розділився на дві частини, це не принесло миру обом новоутвореним державам. Південна і Північна сторони не можуть домовитися про прикордонні зони і звинувачують один одного в сприянні сепаратистам. Також вони розсварилися через ціни на транзит південносуданської нафти.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...